Virály

4. srpna 2020 09:37

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Potřebujete spát více než 10 hodin denně? Může to znamenat tyto problémy!

Spánek je naprosto nezbytný pro regeneraci psychické i fyzické stránky, ale nic se nesmí přehánět. Co když si spánku dopřáváte opravdu dlouho, ale i tak jste unavení? Může to vést ke skutečnému problému.

Pokud potřebujete více než 10 hodin spánku, abyste se cítili odpočinutí, může to být známka toho, že trpíte zdravotními problémy. Proto je nezbytné podívat se na příčinu problému hlouběji a neignorovat to.

Možná trpíte hypersomnií

Hypersomnie je stav, při kterém jedinec trpí nadměrnou spavostí. Pokud spíte víc, než je doporučený čas, tzn. 7–9 hodin denně, budete se cítit stále unavení a vyčerpaní. V takovém případě se ospalost může objevovat i přes den, například v práci či při řízení auta.

Můžete mít depresi

Většinou se deprese projevují formou nespavosti, ale existuje jedno procento dospělých lidí, kteří kvůli depresím trpí nadměrnou spavostí. Pokud si myslíte, že by se vás to mohlo týkat, neměli byste tento problém ignorovat.

Problémy se srdcem

Jedním z příznaků, že byste mohli trpět onemocněním spojeným se srdcem, mohou být i problémy s denní ospalostí. Pokud se cítíte unavení a vyčerpaní, nemusí to být jen proto, že jste přepracovaní, ale může to souviset se srdečními problémy.

Měli byste zvážit kontrolu štítné žlázy

Štítná žláza může ovlivňovat spánek dvěma způsoby. Zatímco jeden z nich způsobuje nespavost, druhý vyvolává pocit únavy. Pokud netrpíte dalšími zdravotními problémy, ale spíte více, než je doporučená doba, je rozumné nechat si zkontrolovat štítnou žlázu.

Změna ročního období

Pokud jste citliví na změnu ročního období a má to dopad na vaši náladu nebo spánek, pravděpodobně trpíte sezonní afektivní poruchou. Projevit se může zejména na podzim či v zimě, kdy jsou lidé náchylnější ke změně nálad.

Nezapomeňte, že tento článek je pouze informativní. Chcete-li získat profesionální radu, zajděte za svým lékařem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také