návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Promiskuitu a náruživost máme v genech, odhalili vědci. Mají nevěrníci pro svoje chování konečně omluvu?

Zatímco někomu stačí sex jednou týdně, jiný musí mít milování aspoň 5x do týdne. Za to, jestli budeme asexuální nebo naopak promiskuitní, mohou podle odborníků geny.
Vydáno: 25.02.2019
Sex
Autor: istockphoto.com Sex

Sexuální náruživost a promiskuita jsou ovlivněny geneticky, prokázali vědci z Cambridge. Sledovali dědičné informace 400 tisíc lidí. Povedlo se jim zjistit, že geny ovlivňují nástup puberty, vztah k rodičovství, ale i promiskuitní chování a sexuální náruživost. Pro jednoho může být věrnost nepřekonatelný problém, pro druhého je stejná situace v pořádku.

Dlouho se věřilo tomu, že čím dříve dospívající začínají se sexuálním životem, tím horší školní výsledky mají, stejně jako psychické potíže. Genetikům se ale podařilo prokázat, že existuje 38 alel různých genů, které sexuální chování přímo ovlivňují. Alela CADM2 souvisí s riskantním chováním i brzkým nástupem sexuality a vyšším počtem dětí jedince. I když tedy má okolí určitý vliv, z velké části je promiskuita a náruživost daná geneticky.

Důvody, proč si ženy užijí sex na jednu noc stejně jako muži. 1

ODHALENO: Promiskuitní lidé a nevěrníci považují za normální tento počet partnerů. Opravdu vám to přijde moc?

Článek je zařazen v: promiskuita , Sex , nevěra , náruživost

reklama