Virály

23. září 2021 16:36

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Šance na konec světa se zvyšuje. Proč se podle vědců náš zánik nezadržitelně blíží?

Šance na zánik světa se v posledních letech zvyšují. Proč?

Pokud jste takhle při konci týdne čekali dobré zprávy, které vám třeba zpříjemní nadcházející víkend, pak vás musíme zklamat. Jak se tak zdá, všichni tady umřeme. Vědci totiž čerstvě potvrdili, že šance na globální zánik, tedy událost, která by měla vyhladit většinu lidstva a způsobit víceméně konec světa tak, jak ho známe, se v posledních letech zvýšila.

Důkaz při tom získali z velice nečekaného místa. Z řek a jezer. Poslední průzkumy totiž odhalily zvýšené množství bakterií, které se náramně podobají těm, které se většinou vyskytovaly u ostatních ekologických katastrof. Představte si dejme tomu dinosaury, a jak je na Zemi vyhladily spršky meteoritů. Tohle by však mohlo být ještě horší. Dávno předtím, než totiž vymřeli dinosauři, pohybovali se na Zemi jejich předchůdci, a právě tehdy nastala zkáza, která vyhladila 90 % veškerého života (!) na zeměkouli. A právě vzorky současných bakterií v jezerech a řekách se náramně podobají těm, které existovaly tehdy.

Vědci zároveň uklidňují, že zatím to není tak vážné. Respektive je to vážné, ale ještě pár (desítek) let by nic drastického nastat nemělo, pokud se ale planeta snaží tehdejší éru vymírání dohnat, je prý na nejlepší cestě to zvládnout poměrně rychle. A ano, opět se vracíme ke globálnímu oteplování, čím dříve totiž lidé začnou tento problém řešit, tím lépe se pak budou moci poprat s příštím koncem světa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také