Virály

20. května 2020 14:13

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Seznamovali jste se on-line během karantény? Podle expertů to nebyl nejlepší nápad

Protože nebyl v době pandemie prostor na setkávání se s lidmi, spousta mladých lidí vzala útokem on-line seznamky.

Ve většině zemí byla vyhlášena karanténa a lidi museli zůstat doma, proto si nejvíc vydělávali kurýři a restaurace, které se rozhodly rozvážet. Ale setkávat se s lidmi nebylo bohužel možné, anebo jen omezeně. Proto se lidi přihlašovali na seznamky o dost častěji, než by tomu bylo jindy. Experti na vztahy však varovali před tím, že používat platformy na seznámení v době pandemie nemusí být zrovna ten nejlepší nápad.

Podle Jennifer Rhodesové, klinické psycholožky a vztahové koučky, jsou jediní lidé, kteří by měli používat seznamovací aplikace právě teď, ti, kteří na tom byli emocionálně a mentálně dobře už před začátkem pandemie. V době koronaviru totiž byli vytíženi také psychologové, kteří měli narváno zrovna tak. Lidé totiž mnohdy izolaci příliš nezvládali. Podle ní, pokud jsou na tom lidé zrovna psychicky dobře, mohou dokonce i v době pandemie spřízněnou duši najít.

Pokud je tomu ale naopak, tak by se do nových vztahů neměli zbytečně tlačit. Spousta lidí totiž vyhledávala seznamky hlavně z důvodu, že se báli a chtěli najít někoho, kdo by je pochopil – v takovém případě však Rhodesová doporučuje spíš zaměřit se na péči o sebe. Jestliže jste poznávali nové lidi v době, kdy jste se cítili ohrožení, pak byste se rozhodně neměli do partnerského vztahu tlačit. Novým vztahům totiž neprospívá podhoubí strachu, na jehož podkladě mohly vzniknout.


Přečtěte si také