návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Sledování seriálu Přátelé pomáhá lidem překonat úzkost, tvrdí experti. Čím to je?

Přátelé jsou jedním z nejoblíbenějších seriálů, psychologové teď ale navíc zjistili, že mohou výrazně ulevit lidem trpící úzkostí.
Vydáno: 21.04.2019
Pratele
Autor: NBC Pratele
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jsou v televizi takřka vždy, když už tam není nic jiného. To, že jsou Přátelé v čele s vtipným Chandlerem velmi oblíbeným seriálem, není žádnou novinkou. Podle klinického psychologa Marka Hekstera však může vtipný seriál velkou měrou přispět k tomu, že pomůže lidem, kteří trpí na pocity úzkosti. Proč?

Pracuje totiž už dvacet let s lidmi, kteří zažívají úzkost. Na základě toho může konstatovat, že kromě jiných faktorů mají velmi pozitivní vliv seriály, které se opakují, jako například Přátelé nebo Teorie velkého třesku. „Úzkost je ve skutečnosti poplašným systémem lidské mysli. Naznačuje, že je něco špatně. Je důsledkem zadržených a nezpracovaných pocitů,“ řekl psycholog.

Není to tak odlišné od tlakového hrnce. Úzkost si vždy bude muset najít cestu ven. Když se to ale nestane, pak vyvolá úzkost velmi nepříjemné pocity. Podle něj však seriály nabízí možnost sledovat show a uniknout do jiného světa. „Sledování přátel je o tom, sledovat lidi, kteří mají své starosti, které se ale vyřeší nebo zklidní v kontextu jiných vztahů v životě postav,“ dodává psycholog.

Přátelé ve filmu 2

Seriáloví Přátelé dostanou vlastní film! Z Joeyho bude gay a Monika spáchala sebevraždu (apríl)

Článek je zařazen v: přátele , seriál