návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Spát se psem v posteli je super nápad. Zajistí vám to lepší spánek, tvrdí vědci

Jestli vám čtyřnohý miláček často leze do postele, nevyhánějte ho pryč. Podle nejnovější studie vám spaní se psem zaručí výborný a kvalitní spánek po celou noc.
Vydáno: 26.11.2018
Zdravý spánek se psem
Autor: pexels.com Zdravý spánek se psem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výhody spaní s pejskem zná snad každý, kdo to jednou zkusil. Teplo, mazlení, olizování, funění, ale také postel plná chlupů jako daň. Nová studie provedená na 962 ženách v Americe ukázala na možné benefity. 55 procent těchto žen nechalo spát psa v posteli aspoň jednou, zatímco 31 procent sdílelo postel s kočkou.

Výsledky ukázaly, že psi nás dovedou mnohem víc uvolnit a lépe se nám usíná. Usnutí se psem je podle studie dokonce lepší než s partnerem nebo s kočkou. Nejde jen o drbání a mazlení, vypadá to, že v noci také přemýšlejí o svých problémech. I pro psa je totiž rozdíl, jestli usne u drbání nebo po dobrém jídle. Jeho emotivní rozpoložení je tedy stejně důležité jako u lidí.

Naopak po negativním zážitku mají spánek neklidný, otáčejí se a hází s sebou. Na druhou stranu právě poklidné usnutí jim umožní mít konzistentní spánek. Je to jen další věc, která ukazuje, že pes je nejlepším přítelem člověka.

Nedostatek spánku ohrožuje zdraví

ODHALENO: Lidé, kteří spí méně než 7 hodin, ohrožují své zdraví. Co všechno udělá špatný spánek s vaším tělem?

Článek je zařazen v: zdraví , pes v postel , pes v posteli , spánek , zdravý spánek