Zdravý spánek se psem
Autor: pexels.com Zdravý spánek se psem

ODHALENO: Spát se psem v posteli je super nápad. Zajistí vám to lepší spánek, tvrdí vědci

Publikováno: 26.11.2018
Jestli vám čtyřnohý miláček často leze do postele, nevyhánějte ho pryč. Podle nejnovější studie vám spaní se psem zaručí výborný a kvalitní spánek po celou noc.

reklama

Výhody spaní s pejskem zná snad každý, kdo to jednou zkusil. Teplo, mazlení, olizování, funění, ale také postel plná chlupů jako daň. Nová studie provedená na 962 ženách v Americe ukázala na možné benefity. 55 procent těchto žen nechalo spát psa v posteli aspoň jednou, zatímco 31 procent sdílelo postel s kočkou.

Výsledky ukázaly, že psi nás dovedou mnohem víc uvolnit a lépe se nám usíná. Usnutí se psem je podle studie dokonce lepší než s partnerem nebo s kočkou. Nejde jen o drbání a mazlení, vypadá to, že v noci také přemýšlejí o svých problémech. I pro psa je totiž rozdíl, jestli usne u drbání nebo po dobrém jídle. Jeho emotivní rozpoložení je tedy stejně důležité jako u lidí.

Naopak po negativním zážitku mají spánek neklidný, otáčejí se a hází s sebou. Na druhou stranu právě poklidné usnutí jim umožní mít konzistentní spánek. Je to jen další věc, která ukazuje, že pes je nejlepším přítelem člověka.

Nedostatek spánku ohrožuje zdraví

ODHALENO: Lidé, kteří spí méně než 7 hodin, ohrožují své zdraví. Co všechno udělá špatný spánek s vaším tělem?

reklama