Virály

12. dubna 2021 13:20

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Špióni předpověděli, jak bude vypadat svět za 20 let! Čekají nás nové války?

Jak bude vypadat svět za dvacet let podle amerických špionů?

Následující řádky asi nebudou úplně příjemné čtení, pokud alespoň trochu sledujete způsob, jakým se dění ve světě vyvíjí, jak jednotlivé národy mezi sebou obchodně válčí, špehují se a útočí na sebe, asi vás ale jejich obsah zase tolik nepřekvapí.

Před pár týdny totiž dorazila zpráva od amerických informačních služeb, která v podstatě předpovídá, jak bude svět vypadat v roce 2040. A nebude to pěkný pohled. Údajně totiž budeme žít ve světě, který bude chaotičtější, vznětlivější a ještě více rozdělený. Kvůli dezinformačním kampaním bude mezi lidmi panovat silná nedůvěra v systém, politiku, i jednotlivé představitele, globální události budou intenzivnější a komplikovanější a nové technologie budou ještě děsivější, než jsou dnes.

Mnoho států může de facto dojít až k naprostému kolapsu, budou se vytvářet vnitřní konflikty, ale i mezinárodní, poroste taky počet aktivistů a hnutí odporu. A internet, který měl od počátků lidi spojovat, nakonec skončí jako největší faktor v tom, jak se společnost bude čím dál více dělit. Dobrou zprávou na tom všem pak je, že aspoň víme, co nás čeká, a můžeme se na to připravit. Špatnou zprávou je, že většině z těch věcí se stejně nejspíš zabránit nepodaří. Zkrátka jsou to smutné vyhlídky.

Sdílejte článek
Štítky válka svět války internet špioni předpověď USA Rusko informační služby

Přečtěte si také