Virály

27. května 2018 12:10

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Spíte raději v ponožkách, nebo bosí? Co všechno tenhle fakt prozradí o vaší osobnosti, vás totálně dostane!

Možná to vůbec nepokládáte za důležité, ale o vás to prozradí opravdu hodně!

Na světě existují dva typy lidí: ti, kteří spí v ponožkách, a ti, kteří upřednostňují spánek naboso. Ti první nedokážou usnout s holýma nohama, je jim totiž zima a pro ponožky jsou schopni vyskočit z postele i uprostřed noci. Ti druzí naopak ponožky na nohou při spánku považují za velmi nepříjemné, tísní je, je jim v nich vedro a cítí nadměrné nepohodlí. Možná si myslíte, že jde pouze o zvyk. My vás ale vyvedeme z omylu. To, jestli spíte v ponožkách, či bez nich, o vás totiž odhaluje více, než byste si dokázali představit. A jací tedy oba typy lidí jsou?

1. Ponožkáři

Pokud rádi spíte v ponožkách, je to pravděpodobně proto, že jste velice citliví na zimu. Pokud to tak je, může to souviset s různými fyziologickými aspekty, a to včetně tloušťky kůže či rychlosti vašeho metabolismu. Lidem se zrychleným metabolismem je teplo téměř pořád a taky se více potí. Lidem s pomalým metabolismem a špatným krevním oběhem je naopak častěji zima než ostatním. Tento stav má co do činění také s vaším vnímáním prostoru a teploty. Dva lidé s podobnými fyzickými vlastnostmi tak mohou vnější klima vnímat naprosto odlišně. Lidé, kteří mají potřebu mít ponožky během spánku, se navíc obvykle snaží chránit. Zbožňují útulná místa a vždy se snaží navazovat s ostatními hluboké a velmi intimní vztahy. Jsou velmi citliví a nevadí jim sdílet svůj osobní prostor – mazlení a objímání je činí skutečně šťastnými.

2. Bosí spáči

Pokud nedokážete vystát ponožky při spánku a jen myšlenka na to, že byste měli mít v noci něco oblečeného na chodidlech vám nahání husí kůži, je to pravděpodobně proto, že máte rychlejší metabolismus, dobrý krevní oběh nebo silnější kůži. Máte biologickou predispozici k uchovávání a vytváření tepla, a proto nemáte potřebu nosit ponožky. Není to však jen o fyzických vlastnostech. Pokud jste méně citliví na chlad, vypovídá to také o způsobu, jak se chováte k ostatním lidem. Pokud rádi spíte bosi, pravděpodobně jste velmi nezávislí. Vážíte si osobního prostoru a s ostatními přicházíte do kontaktu pouze tehdy, když s nimi vy sami chcete komunikovat. Ve vztahu máte tendenci ujímat se role ochranáře, jste upřímní a někdy až příliš nároční. Moc dobře ale víte, jak pečovat o lidi, na kterým vám opravdu záleží.

Sdílejte článek

Přečtěte si také