návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Teenageři špatně spí a milují rizikový sex, tvrdí experti. Jak tyto dvě věci souvisí?

Dobrý spánek není klíčový jen pro regeneraci mozku a svalů. Když ho nemáme dostatek, rapidně se to projeví i na chování v sexu.
Vydáno: 26.06.2019
Student
Autor: istockphoto.com Student
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nedostatek spánku ovlivňuje chování v sexu hlavně u teenagerů, potvrdila nejnovější studie v americkém žurnálu Health Psychology. Až tři čtvrtiny dospívajících málo spí. Lidé, kteří postrádají energii, potom mají zhoršenou paměť, velmi špatně se jim soustředí a jsou celkově pomalejší. Kromě toho spí podle studie 8 hodin denně jen 26 procent dospívajících. Takový spánkový deficit se pak může projevit tak, že teenageři víc inklinují k rizikovému sexu.

Nedostatek spánku totiž souvisí s impulzivním jednáním, rozhodnutí si člověk tolik nepromyslí. Přišlo se na to, že teenageři, kteří naspali v noci nejméně hodin, se až dvakrát častěji pouštěli do rizikového sexu – pod ním se rozumí sex, kdy nepoužívají kondom nebo jsou pod vlivem alkoholu a jiných drog. Kvalitní spánek je proto důležitý.

Jak mít i po letech vztahu nejlepší sex? 1

5 rad, jak si i po letech ve vztahu dopřát ten nejlepší sex! Co musíte dělat, abyste holku nezačali nudit?

Článek je zařazen v: nespavost , spánek , Sex , milování , studenti , teenageři , dospívající