návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Sex a vztahy

5 rad, jak si i po letech ve vztahu dopřát ten nejlepší sex! Co musíte dělat, abyste holku nezačali nudit?

Říká se, že po letech se vytrácí ze vztahu jiskra a potřebné sexuální napětí. Co je potřeba udělat proto, aby vás tato tragédie minula?
Vydáno: 13.08.2018
Jak mít i po letech vztahu nejlepší sex? 1
Autor: istock.com Jak mít i po letech vztahu nejlepší sex? 1

Tak přesně touhle otázkou se rozhodli zabývat odborníci ve Spojených státech. Ti pomocí internetového výzkumu vyzpovídali téměř 39 000 lidí, kteří se jim svěřili s jejich sexuálními zážitky v dlouhodobém vztahu. Dotazovaným bylo v průměru necelých 40 let a většina z nich žila v manželství či více než tříletém vztahu. A jak tedy průzkum dopadl? Bohužel ne dvakrát povzbudivě.

Výsledky totiž potvrdili to, čeho se všichni bojí. Potřebná vášeň a sexuální uspokojení u většiny z respondentů opravdu časem vyprchává. Zatímco na začátku vztahu je se sexem údajně spokojená 83% lidí, po mnoha letech vztahu už je to pouze 43% mužů a 55% žen. Chuť k sexu a touha po svém partnerovi pak u nich i nadále spíše klesá.

 Jo, není to moc hezké počtení. Naštěstí ale není vše tak úplně černé. 38% žen a 32% procent mužů si totiž i po letech údajně užívá spokojených postelových hrátek. Na nedostatek sexu si nestěžují a mohou si díky tomu údajně dopřát i mnohem intenzivnějšího orgasmu. Díky této studii pak odborníci podchytili 5 hlavních důvodů, díky nimž si tito šťastlivci mohou i po letech užívat spokojeného partnerského i intimního života. Tak koukejte, čím byste se měli v dlouhodobém vztahu řídit:

1. Provozovat více orální sex

Pokud nemáte přeci jen náladu nebo energii na sex a zároveň nechcete, aby váš intimní život ustrnul na mrtvém bodě, dopřejte si aspoň více vzájemného uspokojování. Vaše intimní hrátky se nemusí skládat jen z pravidelného sexu, ale někdy ke spokojenosti stačí i trocha toho orálu. Ženy mají navíc u podobných hrátek větší pravděpodobnost, že dosáhnou orgasmu.

2. Více pracujte na navození romantické nálady

Vyhněte se nebezpečné rutině a nudě a nebojte se před sexem pořádně nažhavit. A bohatě k tomu stačí i navodit romantickou atmosféru pomocí svíček či hudby.

3. Nebojte se o sexu více mluvit

Povídat si o sexu je důležité. Nebojte se s partnerem mluvit o svých touhách a o tom, co se vám v posteli líbí, či nikoliv. Nikdo neumíme číst myšlenky a podobnými hovory snadno přejdeme přibývající nudě a trapným situacím.

4. Buďte v sexu pořádně pestří

A když už o sexu mluvíte, nebojte se také trochu odvázat. Zpestřete si vaše hrátky erotickým prádlem, sexuálními pomůckami a nebojte se spolu kouknout ani na porno. Odvede vás to od rutiny a mnohdy vám to zaručí hodně žhavé chvilky.

5. Mít prostě celkově šťastný vztah

Tenhle bod asi nikoho nepřekvapí. Je to logické, pokud nemáte doma zrovna idylku a necítíte se vztahu spokojeni, jen těžko může kvést váš sexuální život. Nezapomínejte tedy, že sex pořád není to nejdůležitější a zkuste pořádně zapracovat i na dalších problémech vztahu. Váš protějšek se vám za to pak určitě náležitě odmění.

Polohy pro nejlepší orgasmus. 1

ODHALENO: 3 sexuální polohy, ve kterých s vámi bude mít holka vždy orgasmus! Věděli jste o nich?

V čem nám pomůže orgasmus? 1

ODHALENO: Tohle je důvod, proč byste měli mít každý den orgasmus! Věděli jste, v čem všem vám dokáže pomoci?

Článek je zařazen v: Sex , po letech , nejlepší sex , dlouhodobý vztah , rady

reklama