5 rad, jak si i po letech ve vztahu dopřát ten nejlepší sex! Co musíte dělat, abyste holku nezačali nudit?

Říká se, že po letech se vytrácí ze vztahu jiskra a potřebné sexuální napětí. Co je potřeba udělat proto, aby vás tato tragédie minula?

Tak přesně touhle otázkou se rozhodli zabývat odborníci ve Spojených státech. Ti pomocí internetového výzkumu vyzpovídali téměř 39 000 lidí, kteří se jim svěřili s jejich sexuálními zážitky v dlouhodobém vztahu. Dotazovaným bylo v průměru necelých 40 let a většina z nich žila v manželství či více než tříletém vztahu. A jak tedy průzkum dopadl? Bohužel ne dvakrát povzbudivě.

Výsledky totiž potvrdili to, čeho se všichni bojí. Potřebná vášeň a sexuální uspokojení u většiny z respondentů opravdu časem vyprchává. Zatímco na začátku vztahu je se sexem údajně spokojená 83% lidí, po mnoha letech vztahu už je to pouze 43% mužů a 55% žen. Chuť k sexu a touha po svém partnerovi pak u nich i nadále spíše klesá.

Jo, není to moc hezké počtení. Naštěstí ale není vše tak úplně černé. 38% žen a 32% procent mužů si totiž i po letech údajně užívá spokojených postelových hrátek. Na nedostatek sexu si nestěžují a mohou si díky tomu údajně dopřát i mnohem intenzivnějšího orgasmu. Díky této studii pak odborníci podchytili 5 hlavních důvodů, díky nimž si tito šťastlivci mohou i po letech užívat spokojeného partnerského i intimního života. Tak koukejte, čím byste se měli v dlouhodobém vztahu řídit:

1. Provozovat více orální sex

Pokud nemáte přeci jen náladu nebo energii na sex a zároveň nechcete, aby váš intimní život ustrnul na mrtvém bodě, dopřejte si aspoň více vzájemného uspokojování. Vaše intimní hrátky se nemusí skládat jen z pravidelného sexu, ale někdy ke spokojenosti stačí i trocha toho orálu. Ženy mají navíc u podobných hrátek větší pravděpodobnost, že dosáhnou orgasmu.

2. Více pracujte na navození romantické nálady

Vyhněte se nebezpečné rutině a nudě a nebojte se před sexem pořádně nažhavit. A bohatě k tomu stačí i navodit romantickou atmosféru pomocí svíček či hudby.

3. Nebojte se o sexu více mluvit

Povídat si o sexu je důležité. Nebojte se s partnerem mluvit o svých touhách a o tom, co se vám v posteli líbí, či nikoliv. Nikdo neumíme číst myšlenky a podobnými hovory snadno přejdeme přibývající nudě a trapným situacím.

4. Buďte v sexu pořádně pestří

A když už o sexu mluvíte, nebojte se také trochu odvázat. Zpestřete si vaše hrátky erotickým prádlem, sexuálními pomůckami a nebojte se spolu kouknout ani na porno. Odvede vás to od rutiny a mnohdy vám to zaručí hodně žhavé chvilky.

5. Mít prostě celkově šťastný vztah

Tenhle bod asi nikoho nepřekvapí. Je to logické, pokud nemáte doma zrovna idylku a necítíte se vztahu spokojeni, jen těžko může kvést váš sexuální život. Nezapomínejte tedy, že sex pořád není to nejdůležitější a zkuste pořádně zapracovat i na dalších problémech vztahu. Váš protějšek se vám za to pak určitě náležitě odmění.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztah rady sex USA rada nejlepší sex dlouhodobý vztah po letech

Přečtěte si také