Virály

12. července 2022 16:20

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je 6 věcí, podle kterých poznáte, že jste šťastný člověk. V kolika se najdete vy?

Štěstí nejde změřit, musíte ho cítit. Věda teď ale přišla s možnými ukazateli, podle kterých poznáte, zda jste šťastný člověk.

Díky nejrůznějším pokusům, vyhodnocování a analýze přišli vědci se souhrnem šesti zajímavých věcí, podle kterých údajně poznáte, zda jste šťastní. Jedná se o každodenní maličkosti, které byste si za normálních okolností se štěstím zřejmě nespojili. Které to jsou?

via GIPHY

1. Chodíte všude pozdě

Lidé, kteří nestíhají podle vědy bývají šťastnější a žijí déle. Ti, kteří chodí pozdě jsou ohledně jejich načasování optimističtější. Věří, že stihnout udělat několik úkolů během krátkého časového intervalu, ale nakonec kvůli tomu přijdou pozdě. Na druhou stranu jsou takoví lidé klidnější a nepanikaří během krizových situací.

2. Vstáváte brzo

Ranní ptáčata jsou podle časopisu Nature ve srovnání s nočními sovami šťastnější. Výzkumníci zjistili, že noční tvorové byli méně spokojení se svým životem a častěji trpěli duševními chorobami. Ranní ptáčata mají obecně lepší předpoklady pro potlačení depresí a chronických nemocí.

3. Máte sestru

Sestry v rodinách podporují otevřenější komunikaci. Pokud máte ve svém rodinném kruhu sestru, zlepšuje to váš emocionální projev, informuje o tom The Sun. Chlapci se díky sestrám pak dokáží lépe bavit s ostatními dívkami.

via GIPHY

4. Pracujete jako zahradník

Pozice floristy nebo zahradníka vás předurčuje ke štěstí. Lidé pracující v tomto zaměstnání totiž vyšli jako ty nejšťastnější ze všech. V tomto případě tedy rozhodně neplatí, že čím víc vyděláváte, tím jste šťastnější. Nejhůře naopak dopadly dobře placené pozice jako například HR, IT nebo bankéři. Hrabání v hlíně nakonec nebude zas až tak špatné, že?

5. Žijete ve Finsku

Síť OSN pro řešení udržitelného rozvoje vydala výroční zprávu, ve které hodnotila spokojenost každé země. Mezi nejdůležitější faktory patřila délka života a sociální podpora. A kdo vyhrál první místo? Finsko bylo vyhlášeno nejšťastnější zemí.

6. Jíte hodně ovoce a zeleniny

Studie AJPH odhalila, že účastníci, kteří zvýšili příjem ovoce a zeleniny ze 3-4 porcí na 8 porcí denně, byli šťastnější než před tím. Tak schválně, do kolika bodů spadáte vy?

Sdílejte článek

Přečtěte si také