Virály

25. května 2022 10:51

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je částka peněz, která vám zaručí klid. Souhlasí s vaším bankovním účtem?

Že si štěstí za peníze nelze koupit? Vědci se domnívají, že ano, a dokonce určili přesnou částku, která člověku stačí ke spokojenosti.

Je pravda, že když má člověk prázdné kapsy, moc do zpěvu mu není. Účty se platit musejí, a pokud na ně nejsou peníze, dokáže to být pořádně stresující. Podle výzkumu provedeného společností OnePoll trpí až dvě třetiny Američanů psychickou zátěží z nedostatku peněz a podle našeho skromného názoru na tom Češi nebudou o nic lépe.

Kolik peněz je však dost peněz? Zdá se to jako poměrně obecná otázka, kterou lze jen těžko aplikovat na jedince – vždyť každý ke svému životu potřebuje jiné věci a priority. Nedávný výzkum, který zkoumal až 2 tisíce vydělávajících dospělých, však zjistil, že existuje přesná částka peněz, díky níž by se lidé cítili méně vystresovaní.

Podle dotazovaných by jejich klidu prospěl měsíční příjem ve výši 1 983 753 korun, což, nebudeme si lhát, není zrovna málo. Na druhou stranu se jiní shodli na tom, že bez ohledu na to, kolik peněz vydělají, se budou cítit vždycky vystresovaní. A jak to máte vy? Odvíjí se vaše duševní pohoda od toho, kolik peněz máte na účtu nebo v peněžence?

Sdílejte článek
Štítky peníze stres výzkum bankovní účet výzkum duševní pohoda OnePoll

Přečtěte si také