Virály

8. září 2020 16:40

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle je důvod, proč byste neměli používat mobil místo budíku! Co je na tom špatně?

Taky si nařizujete budík pravidelně na svém chytrém telefonu? Jsou tady jisté důvody, proč by to vůbec nemusel být dobrý nápad.

Naše telefony se staly součástí našeho všedního dne. A nejen všedního. Často nedáme mobil z ruky ani o víkendu. Děláme na něm doslova všechno jako třeba hledání práce, hledání partnera nebo bydlení. Když si nastavujete na svém mobilu dokonce i budík, tak to může mít negativní vliv na vaše zdraví. První věc je ta, že mobil může ve skutečnosti narušovat váš spánek. Je to tím, že si nemůžeme pomoct a procházíme sociální média nebo dokončujeme nějaké úkoly, a to ještě před spaním. Tak se krátí doba, kterou prospíte.

Další škodlivou věcí je modré světlo na vašem telefonu, které může ovlivnit nepříznivě kvalitu vašeho spánku a může vést i k spánkovým poruchám. Vaší rutinu může narušovat mobil i ráno, kdy si začnete automaticky kontrolovat zprávy a e-maily, jenomže pak ztratíte čas potřebný na to, abyste si uvědomili, že by bylo lepší napřed vstát z postele. Můžete navíc snadno zaspat, a to proto, že mobil většinou nemá tak hlasitý a rušivý zvuk jako budík. Proto jej můžete velmi snadno vypnout a spát dál.

Další věc, která se může stát, je to, že se mobil přes noc vybije. A pokud ho zrovna nemáte na nabíječce, tak můžete zaspat velmi důležitou událost. Anebo se vám stane, že si necháme ztlumený zvuk a budík neuslyšíte, i když to už má většina dnešních telefonů pořešené. Blbé je, pokud si zvuk necháte zapnutý a někdo vám zavolá třeba brzo ráno, když máte budík přitom nařízený až na nějakou pozdější hodinu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také