Jak to mají muži s astrologií?
Autor: Getty Images Jak to mají muži s astrologií?

ODHALENO: Tohle je důvod, proč většina mužů nenávidí astrologii! Co za tím doopravdy stojí?

Tamara F. Publikováno: 19.08.2022
Astrologie zažívá obrovský boom. Ve většině případů se to však týká jenom žen.

reklama

Víra ve hvězdy určující osud je poslední roky na vzestupu. Díky mileniálům a generaci Z se do módy dostává být duchovní, ezo a věřit v astrologie. Přesto se však najdou tací, kteří z této pseudovědy mají legraci a považují ji za šarlatánství – a to se týká právě mužů. Co si totiž budeme povídat, ženy mají větší sklony důvěřovat vesmíru a osudu nežli mužští protějšci.

Psycholožka Barbara Santini se dokonce domnívá, že víra ve znamení zvěrokruhu se změnila ve „feminizovanou“ zábavu. Většina mužů totiž podle ní odmítá astrologii už jen z principu, neboť se domnívají, že jde o „zženštilou věc“. A přece jaký muž by si nechal kecat do života něčím, co řekly hvězdy?

Takové uvažování prý ohrožuje jejich toxickou maskulinitu a popírá logiku. „Pro většinu heterosexuální mužů je astrologie příliš dívčí nebo nezralá, což vysvětluje, proč s ní nesouhlasí či popírají její platnost,“ řekla Santini v rozhovoru s tím, že muži jednoduše odmítají věřit něčemu, co se nedá logicky vysvětlit, na rozdíl od žen.

Jaké znamení nejčastěji patří k sériovým vrahům? 1

ODHALENO: Lidé narození v tomhle znamení mají největší šanci stát se sériovými vrahy! Před kým astrolog varuje?

reklama