Virály

19. srpna 2022 10:02

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je důvod, proč většina mužů nenávidí astrologii! Co za tím doopravdy stojí?

Astrologie zažívá obrovský boom. Ve většině případů se to však týká jenom žen.

Víra ve hvězdy určující osud je poslední roky na vzestupu. Díky mileniálům a generaci Z se do módy dostává být duchovní, ezo a věřit v astrologie. Přesto se však najdou tací, kteří z této pseudovědy mají legraci a považují ji za šarlatánství – a to se týká právě mužů. Co si totiž budeme povídat, ženy mají větší sklony důvěřovat vesmíru a osudu nežli mužští protějšci.

Psycholožka Barbara Santini se dokonce domnívá, že víra ve znamení zvěrokruhu se změnila ve „feminizovanou“ zábavu. Většina mužů totiž podle ní odmítá astrologii už jen z principu, neboť se domnívají, že jde o „zženštilou věc“. A přece jaký muž by si nechal kecat do života něčím, co řekly hvězdy?

Takové uvažování prý ohrožuje jejich toxickou maskulinitu a popírá logiku. „Pro většinu heterosexuální mužů je astrologie příliš dívčí nebo nezralá, což vysvětluje, proč s ní nesouhlasí či popírají její platnost,“ řekla Santini v rozhovoru s tím, že muži jednoduše odmítají věřit něčemu, co se nedá logicky vysvětlit, na rozdíl od žen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také