Virály

25. července 2018 11:56

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je jediné místo na světě, kde je vražda legální! Proč na vás tady zákon nemůže?

Jediné místo na světě, kde je vražda legální.

Pokud byste věřili jen půlce toho, co vidíte ve filmech a seriálech, tak lidem vraždy prochází v zásadě snadno. Realita je samozřejmě jiná, a v dnešní době už se zákonu vyhne málokdo. Na světě ovšem existuje jedno místo, kde tohle tak zcela neplatí. Kvůli chybě v zákonu totiž na tomhle místě můžete někoho třeba zavraždit, a nic se vám nestane.

Oblast se nachází v Yellowstonském národním parku, kde se střetávají hned tři americké státy Wyoming, Montana a Idaho. Problém je, že park vznikl před nimi, a má tak vlastní jurisdikci, a státy v něm proto nemohou uplatňovat své zákony. Aby se tehdejší vláda vyhnula zbytečné práci, rozhodla se tedy park zařadit pod jeden distrikt – wyomingský. A zde to začne být zajímavé.

Pokud se rozhodnete vyrazit si na vraždící výlet do části parku, která je v Idaho, skončíte zatčeni a převezeni do Wyomingu, kde budete čekat na soud. Jenže podle ústavy musíte být souzeni ve státu, kde jste čin spáchali – tedy v Idaho. Systém porot ale rovněž říká, že porota se musí skládat z občanů státu a distriktu, ve kterém byl čin spáchán – tedy Idaho a zároveň Wyoming. Ještě se držíte?

Porota by tak musela být vybrána z občanů té části parku, která se nachází v Idaho. Jenže populace této oblasti je podle posledního měření rovná nule. Nikdo. Tam. Nežije. Vzhledem k tomu, že by tedy porota nemohla být řádně sestavena, soud by vám tak nemohl zajistit férový proces a vy byste museli být teoreticky propuštěni.

Sdílejte článek
Štítky vražda zákon státy USA Yellowstonský národní park

Přečtěte si také