Virály

9. prosince 2022 12:51

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je nejpohodovější píseň na světě. Za volantem si ji ale raději nepouštějte

Odborníci našli nejvíce uklidňující song na světě.

Hudební vkus je hrozně subjektivní a osobní záležitost. Není ale pochyb o tom, že má hudba schopnost vyvolat v každém z nás různé pocity, ovlivňovat naše emoce a přímo působit na lidskou psychiku. Melodie, které uklidňují jednoho, ale nemusí být nutně slastí pro jiné. I přesto se však odborníci shodli na jedné písni, který byla označena za tu nejpohodovější a nejvíce uklidňující vůbec.

Ve studii značky sprchových gelů Radox Spa experti objevili osmiminutovou skladbu s názvem Weightless od britské skupiny Marconi Union, která snižuje krevní tlak, zpomaluje srdeční frekvence a snižuje hladinu kortizolu neboli stresového hormonu. Během výzkumu odborníci zjistili, že se při poslechu songu Weightless snížila účastníkům studie úzkost až od 65 procent.

Na lidskou psychiku píseň dokonce působí tak, že člověka naprosto uvolní a může se mu zdát, že je ospalý. I proto vědci nedoporučují poslouchat tuto písničku za volantem automobilu. „Výsledky jasně ukazují, že píseň od Marconi Union vyvolala v lidech skutečnou relaxaci – větší než jakákoli jiná testovaná hudba,“ potvrdil vedoucí studie David Lewis-Hodgson.

Sdílejte článek

Přečtěte si také