Virály

16. dubna 2019 12:43

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je podle statistiky 10 nejčastějších hesel! Tipnete si, jaký údaj si lidé volí nejčastěji?

10 nejčastějších hesel podle oficiální databáze.

Možná se občas ptáte, proč po vás různé stránky neustále chtějí nějaká složitá hesla, a jestli by nebylo jednoduší všude zadávat jednotné heslo: „heslo“ a mít pokoj. Jak vám ale následující řádky ukážou, nebylo. Na světě totiž existuje čím dál tím větší počet lidí, kteří se živí lámáním těchto jednoduchých hesel a následnou krádeží osobních údajů, která může často postiženého člověka dost bolet (a ještě víc stát).

Jestli si stále nejste jistí, podívejte se na to z té matematické stránky. Pokud byste si měli zadat heslo o šesti malých písmenkách, existuje 266 kombinací, jelikož na každé písmeno vychází 26 možností. Takové heslo není zase tak složité prolomit. Pokud ovšem máte zvolit heslo o dvanácti symbolech, které může obsahovat malá i velká písmena, deset základních číslic i deset základních symbolů (jako ?, !, %, atd.), najednou máte 72 možností pro každé z dvanácti míst (čili 7212). A to už by i rychlému počítači zabralo podstatně déle na prolomení.

Jinými slovy, každé ozvláštnění vašeho hesla, každé číslo či velké písmeno ve výsledku znamená větší bezpečnost. A tou prostě nic neztratíte. O to víc nás pak zaráží zveřejnění deseti nejčastějších hesel, která podle oficiální heslové databáze lidé používají. Podívat se na ně můžete zde:

Sdílejte článek
Štítky krádež lidé internet bezpečnost heslo hackeři 123456 databáze

Přečtěte si také