návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Tohle je podle statistiky 10 nejčastějších hesel! Tipnete si, jaký údaj si lidé volí nejčastěji?

10 nejčastějších hesel podle oficiální databáze.
Vydáno: 16.04.2019
Nejčastější hesla 1
Autor: istock.com Nejčastější hesla 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná se občas ptáte, proč po vás různé stránky neustále chtějí nějaká složitá hesla, a jestli by nebylo jednoduší všude zadávat jednotné heslo: „heslo“ a mít pokoj. Jak vám ale následující řádky ukážou, nebylo. Na světě totiž existuje čím dál tím větší počet lidí, kteří se živí lámáním těchto jednoduchých hesel a následnou krádeží osobních údajů, která může často postiženého člověka dost bolet (a ještě víc stát).

Jestli si stále nejste jistí, podívejte se na to z té matematické stránky. Pokud byste si měli zadat heslo o šesti malých písmenkách, existuje 266 kombinací, jelikož na každé písmeno vychází 26 možností. Takové heslo není zase tak složité prolomit. Pokud ovšem máte zvolit heslo o dvanácti symbolech, které může obsahovat malá i velká písmena, deset základních číslic i deset základních symbolů (jako ?, !, %, atd.), najednou máte 72 možností pro každé z dvanácti míst (čili 7212). A to už by i rychlému počítači zabralo podstatně déle na prolomení.

Jinými slovy, každé ozvláštnění vašeho hesla, každé číslo či velké písmeno ve výsledku znamená větší bezpečnost. A tou prostě nic neztratíte. O to víc nás pak zaráží zveřejnění deseti nejčastějších hesel, která podle oficiální heslové databáze lidé používají. Podívat se na ně můžete zde:

Článek je zařazen v: heslo , lidé , internet , bezpečnost , krádež , 123456 , databáze , hackeři