Virály

15. prosince 2022 15:15

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je zaručený tip, jak se rychleji opít. Vyzkoušíte ho?

Tenhle jednoduchý trik vám zaručí rychlejší opileckou náladu.

Je mnoho důvodů, proč si jednou za čas dopřát skleničku nebo vyrazit na pořádný mejdan. Někdo to dělá z nudy nebo kvůli upuštění páry po náročném týdnu, jiní se zase chtějí s kamarády pobavit se skleničkou v ruce či náležitě oslavit výjimečnou událost. Pokud patříte k těm, kteří chtějí „hodně tance za málo muziky“ a nechtějí na večírku utratit za drinky majlant, máme pro vás dobrý tip.

Tím samozřejmě nejzaručenějším tipem, jak se co nejrychleji opít, je lámat do sebe panáky. Jestliže ale neholdujete klasickým shotům a raději dáváte přednost míchaným koktejlům, zpozorněte. Podle vědců se totiž rychleji opijete, pokud si budete míchat alkohol s dietní limonádou.

Cukr v alkoholu totiž způsobuje, že si lidské tělo myslí, že se jedná o potravu a lihovina se poté pomaleji vstřebává v krvi, čímž se pomaleji člověk opíjí. Takže pokud si chcete dopřát načančaný míchaný nápoj a zároveň se dostat rychleji ke kýženému pocitu opilosti, zkuste si objednat místo normální limonády tu bez cukru. Navíc nebudete mít černé svědomí z toho, že do sebe zbytečně dostáváte cukry – a to se vyplatí.


Přečtěte si také