Virály

10. května 2018 12:57

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle jsou města, ve kterých podle studie zažijete nejdivočejší rozlučku se svobodou. Jak dopadla Praha?

Pokud chcete zažít pořádnou rozlučku se svobodou, jeďte do některého z těchto měst!

V dnešní době už rozlučky se svobodou zdaleka nejsou jen o pár pivech nebo drincích v restauraci a příjemné večeři předtím, než se vyrazí do barů. V moderním světě lidé vyhledávají něco opravdu velkého, nezapomenutelného a legendárního. To je samozřejmě naprosté peklo pro jejich bankovní účty, ale totální ráj pro pořádnou jízdu. Ženám a mužům už nestačí plánovat pár dnů mimo domov, touží vyrazit rovnou za hranice své země. Hledají změnu krajiny, kultury a řadu úplně nových barů a klubů. Jak si ale z tolika možností vybrat místo, kde za své peníze dostanete nejvíce pití, jídla a zážitků?

Podle nově zveřejněného průzkumu webových stránek Builder Expert, je nejlepším řešením poměru ceny a výkonu navštívit Lisabon. Ten se umístil na prvním místě v žebříčku 42 destinací populárních pro pořádání rozluček se svobodou. Výzkum zahrnoval celou řadu kritérii včetně ceny piva, koktejlů nebo tříhvězdičkových hotelů, průměrných teplot v období od dubna do srpna a množství hospod, barů a levných restaurací na kilometr čtvereční. A právě podle nich vyšel nejlépe Lisabon. Ten je stále oblíbenější evropskou destinací pro lidi, kteří touží po dlouhém víkendu s rozmanitou nabídkou jídla a pití, rušným nočním životem a výhodnými cenami. Hlavní město Portugalska je navíc jedním z nejteplejších, jarní a letní teploty se zde obvykle pohybují v rozmezí 21 °C až 27 °C – pro posezení na letní zahrádce ideální. Má také jednu z nejvyšších koncentrací barů a klubů, průměrně 3,67 na kilometr čtvereční, to znamená, že si přijdou na své takřka všichni ženichové i nevěsty.

A jaké bylo následující pořadí? Druhá skončila možná překvapivě Bukurešť, kde mají poměrně teplé letní teploty a rozumné ceny jídla, nápojů a hotelů. Na třetí a čtvrté místo obsadila anglická města Liverpool a Manchester. A teď pozor, hned za nimi se umístila pátá Praha, jakožto klasické místo vyhledávané pro zapíjení svobody. Následovaly Krakov, Madrid, Dubrovník, Bright a Bratislava. Výzkum naopak varoval před drahými destinacemi jako Oslo, Ibiza, Londýn či New York. Tak co, už máte jasno v tom, kam pojedete na příští rozlučku se svobodou?


Přečtěte si také