ODHALENO: Tohle se stane s vaším tělem, když budete jíst vejce každý den. Vážně bychom je měli jíst tak často?

Určitě jste již od někoho slyšeli, že vejce nejsou ve velkém množství zdravá. Rozhodně byste je do jídelníčku měli zařadit.

Vejce jsou natřískaná prospěšnými látkami pro naše tělo. Obsahují minerály, bílkoviny, vitamíny a další prospěšné mikroživiny. Konzumace vajec je tedy více než přínosná. Co se tedy stane s vaším tělem, když sníte dvě vejce denně?

Budete štíhlejší

Ten, kdo tvrdil, že vajíčka obsahují spoustu cholesterolu a že bychom je neměli konzumovat ve velkém, nemá pravdu. Pokud se snažíte mít kontrolu nad svou váhou, je ideální konzumovat vejce ráno, protože dodají tělu dostatek energie, nadlouho zasytí a v kombinaci s nízkokalorickou stravou údajně podporují i samotné hubnutí.

Boj proti nemocem

Vejce fungují jako prevence proti rakovině prsu a Alzheimerově chorobě. Je to základní látka pro dobrou funkci mozku. Pokud se vajíčkům vyhýbáme, může nás bolet hlava a zajisté nám chybí vitamíny, které jsou prevencí proti rakovině.

Budete krásnější a zdravější

Vajíčka obsahují B12 a B7, což jsou látky, které zlepšují kvalitu vlasů a nehtů. Podle výzkumu v Nizozemsku se díky konzumaci vajec zlepšuje také pleť. Konzumace vajec napomáhá vytvářet červené krvinky, na které se váže kyslík. Díky tomu je organismus dobře okysličen a celkově lépe funguje.

Ochrání oči

Antioxidanty, které jsou obsažené ve vejcích, pomáhají chránit oči před poškozením od slunečního záření a působí jako prevence slepoty nebo šedého zákalu.


Přečtěte si také