Virály

21. června 2022 14:46

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle se stane s vaším tělem, když těsně před spaním koukáte do mobilu. Dejte si pozor!

Skrolujete telefon dlouho do noci až se vám z toho zavírají oči? Raději byste s tím měli přestat nebo si zaděláte na pořádné zdravotní problémy.

Pokud patříte k většině, tak jste si už před spaním nastavili klasickou půl hodinku, hodinku, kdy jen tupě zíráte do telefonu, sjíždíte sociální sítě a díváte se na to, co vám během dne uniklo. Někdy se ale z půl hodiny stanou i dvě hodiny, a ačkoli se zděšeně díváte na hodinky a nadáváte si, že se vám ráno nebude chtít vstávat, stejně se od toho telefonu ne a ne odlepit. V tomhle scénáři je však od základu všechno špatně; nejenže se vám totiž nedostane kvalitního spánku, ale ještě váš mobil ovlivňuje vaše zdraví víc, než si myslíte.

Bolest očí

Pokud jste někdy měli pocit, že najednou vidíte rozmazaně poté, co jste strávili hodiny koukáním do telefonu, rozhodně nejste sami. Vaše oči totiž v úplné tmě nesmírně namáhá pohlcovat záření z mobilu, což vede k jejich únavě. Chcete-li se před tímto chránit, snižte si jas obrazovky a omezte telefon na minimální dobu před spaním.

Špatný spánek

Když se na konci dlouhého dne konečně dostanete do postele, chcete mít jen tak chvilku pro sebe na přečtení zpráv. Na první pohled nevinný zlozvyk s sebou však nese spoustu nepříjemných komplikací. Dopady nočního zírání do telefonu vedou k nevyspání, podrážděnosti a k poruchám krátkodobé paměti. Kvalitní spánek se prostě ničím nahradit nedá.

Bolest za krkem

Kromě nevyspání a pálení očí se k nočním hrátkám s telefonem připojuje i bolest za krkem. Zírání dlouhé hodiny v jedné pozici do mobilu totiž neprospívá ani vašemu psychickému zdraví, ani krku. Odpočiňte si alespoň večer a místo telefonu sáhněte třeba po knížce nebo si dejte s partnerem skleničku.

Rychlejší stárnutí pokožky

Možná utrácíte spoustu peněz za drahou kosmetiku a péči o pleť, přitom ale nevíte, že každý večer škodíte sami sobě skrolováním na telefonu. Jakmile totiž zíráte na mobil, tvoří se vám vrásky na krku a čele, což může způsobit předčasně zestárlý vzhled. A když už vás tohle neodradí od koukání do mobilu, tak už nic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také