Virály

15. dubna 2021 18:39

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle se stane s vaším tělem, když začnete spát bez polštáře! Měli byste to vyzkoušet?

Spát bez polštáře má svoje nesporné výhody! Sice je to zkraje nepohodlné, ale stojí za to to vyzkoušet.

Volba spánku bez polštáře se může zpočátku zdát nepohodlná, ale v mnoha ohledech může prospět vašemu zdraví. Může zmizet nejen bolest zad. Ve skutečnosti se můžete probudit a vypadat svěže. Jednou z výhod je například to, bez polštáře můžete mít méně vrásek. Jde o to, že většina povlaků na polštáře je vyrobená z bavlny, která se pak tře o tváře – ty vysušuje a díky tomu jsou pak vrásky viditelnější. Jestliže navíc máte pokožku náchylnější na akné, tak může toto tření zhoršovat jeho průběh. Polštář se snadno může stát živnou půdou pro bakterie, které se přenesou na obličej.

Další výhodou je to, že se pokožka na obličeji může lépe zotavit a obnovit během noci, když spíte na prostěradle – polštář totiž může obsahovat oleje z pokožky nebo i zbytky make-upu z vaší tváře. Další věc je to, že spaní bez polštáře může ve skutečnosti rozjasnit vaší pokožku, protože spaní s polštářem snižuje průtok krve do hlavy. To může mít za následek bolesti krku, bolesti hlavy a pleť může vypadat suchá a matná. Špatný krevní oběh může vést k různým kožním problémům jako je divné zabarvení, vyrážky a šupinatění. Pokud jste se někdy probudili s otravnými spánkovými liniemi na tváři, může za to váš polštář.

Tlustý bavlněný povlak na polštář způsobí, že se na pokožce vytvoří záhyby. A i když tyto linie po celý den postupně mizí, opakované poškození může nakonec vést k trvalým vráskám. Pokud se rozhodnete spát bez polštáře, vaše pokožka bude mít zdravější vzhled a bude hladká a pružná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také