Virály

2. prosince 2022 13:54

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle u soudu rozhodně neříkejte! Před jakou chybou varuje právník?

Právník odhalil největší chybu, které se lidé u soudu dopouštějí.

Pokud někdy, nedej bože, spácháte nějaký trestný čin a dostanete se kvůli tomu až před soud, je tu jedna chyba, které byste měli vyvarovat. Možná se domníváte, že tím největším omylem, který můžete udělat, je rozhodnout se vzdát se právníka a zastupovat se sami, ale vězte, že to není to nejhorší. Známý právník odhalil, na co si dát před soudem největší pozor.

„Řekněme, že jste na tribuně svědků a právní zástupce druhé strany se vás zeptá, kde jste byli 4. července,“ uvedl příklad Narimon Phishnamaz z americké právní firmy Law & Pish. „No, a většina lidí odpoví něco jako ‚Byl jsem u mě doma s pár přáteli a dívali jsme se na televizi‘. To je ale špatně! Správná odpověď je jen ‚Byl jsem u mě doma‘,“ objasnil to odborník s tím, že není důvod dodávat žádné detaily.

Čím více detailů totiž člověk odhalí, tím spíše se otevřou dveře pro další otázky, které by mu mohly následně ublížit. Až se příště tedy dostanete do podobné situace, vzpomeňte si na tuto radu, která by vám mohla zachránit vaz i budoucnost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také