Virály

18. listopadu 2019 15:46

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle všechno prozradí barva vlasů o vaší osobnosti! Vážně jsou brunetky vyrovnanější a blondýnky naivní?

Barva vlasů podle mnoha studií vypovídá o vašem charakteru. Nemyslíme tím samozřejmě jen přirozené vlasy, ale i barvené. To možná ještě víc ukazuje na to, jak sama sebe vnímáte.

Ať chcete nebo ne, lidé v okolí vás vnímají podle barvy vašich vlasů – stejně tak třeba nabarvením svých vlasů na nějakou barvu dáváte najevo, v jakém období v životě se zrovna nacházíte. Podle expertů na nás barvy podvědomě působí, přičemž každá barva má jiný význam. Stačí si třeba jenom vzpomenout na pověsti o zrzkách a blondýnách.

Blondýny

Jestli máte vlasy přirozeně světlé, nebo se barvíte na blond barvu, vypovídá to o váš, že jste velmi citlivá, romantická, něžná osoba. Můžete být až naivní nebo lehkomyslná. Každopádně se ve vaší přítomnosti nikdo nenudí a je s vámi sranda. Blondýnky však působí přelétavě. Svojí světlou kšticí dáváte najevo, že máte hodně estrogenu (i když třeba nemáte), což muže podvědomě velmi láká. Proto se o nich říká, že jsou ve vztazích přelétavé.

Brunety

Jestli máte vlasy přírodně hnědé anebo se barvíte na hnědo, nelétáte zrovna hlavou v oblacích a nejste naivní. O brunetách se povídá, že jsou spolehlivé, zodpovědné a vždy radši upřednostní pohodlí, než aby se za něčím honily. K hnědým vlasům se uchylují většinou lidé, kteří se už v životě zklidnili a drží se při zemi, upřednostní rodinu před svojí kariérou. Ne nadarmo se říká, že muži randí s blondýnkami, ale žení se s brunetkami. Brunetky však většinou znají svoji hodnotu a chtějí se nechávat dobývat.

Zrzky

Opravdových zrzek je v populaci strašně málo a v našich podmínkách ještě méně. Nicméně i barvené zrzky o sobě toho mnoho svojí barvou vlasů říkají. O zrzkách se říká, že jsou velmi spontánní, touží po vzrušení a dobrodružství a chtějí zažívat nové zážitky. Pro jejich údajnou vášnivost je o ně často velký zájem ze strany mužů, červené odstíny totiž často preferují ženy, které se ještě hledají. Červená barva dává okolí najevo, že si chcete užívat život plnými doušky.

Černovlásky

Speciální kategorii tvoří černovlásky, a to jak ty přírodní, tak barvené. Černé a tmavé barvy působí vždy na podvědomí člověka důvěryhodněji než třeba zrzavá nebo blond. Ovšem musíme k tomu dodat, že černá barva působí zároveň nekreativně až depresivně. Lidé s černými vlasy mívají samotářskou povahu a působí tajemně, nedostupně, nikomu se příliš nesvěřují. Černá barva ukazuje na to, že toužíte po izolaci a zároveň se cítíte osamoceně. Chcete se nechat dobývat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také