reklama

reklama

sex vztahy

ODHALENO: Umělá inteligence zjistila, co je důležité ve vztahu! Souhlasíte s tím?

sis. Publikováno: 09.09.2020
Jestli si neumíte představit, že byste našli ideální vztah pomocí algoritmů umělé inteligence, nejste sami.

reklama

Přitom se ale právě umělá inteligence brzy může stát důležitou součástí našeho každodenního života. Tým pod vedením psychologů Samanthy Joelové a Paula Eastwicka z kalifornské a západoontarijské univerzity prováděl výzkum, v rámci kterého nechali strojové učení analyzovat naděje více než 11 tisíc partnerských párů. Analyzovali celkem 43 balíčků sociologických dat. Z analýzy vyplynuly 3 nejdůležitější faktory pro šťastný vztah.

Hlavním ukazatelem, jestli bude vztah úspěšný, je to, jestli druhému partnerovi na vztahu záleží a jestli vztah bere vážně. Dalším ukazatelem je to, do jaké míry vás dokáže partner ocenit a uspokojit po sexuální stránce. Tyhle základní faktory jsou měřítkem pro úspěšný vztah, existují však samozřejmě i další faktory, jako je to, jestli jsou lidé introvertní nebo náchylní k depresím, jakožto i to, jak moc jsou spokojení se svým životem. Z dat však nevyplývá, že by depresivní či egocentrické osobnosti měly horší vztah – záleží na tom, jak se o vztah starají.

Mezi 10 důležitých ukazatelů úspěšnosti (nebo neúspěšnosti) vztahu patří: partnerovo vnímání závazku, intimita, ocenění, sexuální uspokojení, láska, vnímání partnerových reakcí, konflikt, vnímání partnerova uspokojení, investice do vztahu, důvěra. Důležité jsou také jednotlivé rozdíly pro úspěch (či neúspěch) vztahu: spokojenost se životem, deprese, negativistický přístup, úzkostlivý dohled, vyhýbání se dohledu, úzkost, pozitivní přístup, souhlas s partnerem, věk, úcta k sobě samému.

8 brzkých znamení, že vám kluk zlomí srdce 2

ODHALENO: 8 znamení, že vám kluk brzy zlomí srdce. Jak poznáte, že tenhle vztah nemá cenu?

láska

GALERIE: Očekávání vs. realita: Jak to doopravdy funguje ve skutečném vztahu? V tom se určitě najdete!

reklama