Virály

19. října 2022 11:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vědci objevili novou rekreační drogu. Jaké účinky má na člověka?

Australští vědci objevili novou rekreační drogu, se kterou se doposud nesetkali.

Vědci z Australské národní univerzity (ANU) učinili revoluční nález. Během testovacích kol nových léků objevili novou rekreační drogu, která se zatím v zemi nikdy předtím nenašla. Prozatím dostala název CanKet, neboť vykazuje podobné vlastnosti jako ketamin, což je anestetikum s halucinogenními účinky, kterému se též přezdívá sexuální droga.

Docent Malcolm McCleod z ANU podotkl, že byla droga objevena poté, co někdo do testovacího centra přinesl malý sáček s touto látkou. „Řekli nám, že si mysleli, že je to ketamin. Účinky této drogy jsou ale velmi odlišné od toho, co jsme očekávali, a tak jsme raději provedli několik testů,“ svěřil se vědec z univerzity.

Podle všeho ale odborníci stále nemají žádné nové informace o takzvaném CanKetu, a proto vyzval všechny spotřebitele této drogy, aby postupovali opatrně. Po objevu se univerzita podělila o svá zjištění s ACT Health, Evropským monitorovacím střediskem pro drogy a Úřadem OSN pro kontrolu drog. Všechna tyto centra však uvedla, že látku také nikdy předtím neviděla. Rekreační droga tak poputuje do dalších testovacích center, kde se odhalí podrobnější informace.


Přečtěte si také