návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Vědci zjistili, proč se lidé stávají závislí na kokainu! Může za to alkohol?

Alkohol, zdroj všeho špatného.
Vydáno: 18.06.2019
Proč je taková chuť na kokain? 1
Autor: istock.com Proč je taková chuť na kokain? 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Já osobně kokain nikdy neměl, nemůžu tedy s jistotou říct, že nepřicházím o něco skvělého. Na druhou stranu existuje poměrně velký počet zdokumentovaných případů lidí, kteří byli na kokainu závislí a nedopadlo to s nimi nijak zvlášť dobře. Možná i proto po kokainu zrovna dvakrát netoužím, a pokud si tohle čtou nějaké děti, měli by se mnou řídit.

Každopádně když už se na tom někdo stane závislý, dokáže jenom za drogy utratit měsíčně klidně celou výplatu. No a vědci teď přišli s vysvětlením, co tenhle drahý koníček tajně už dlouhé roky pohání. Může za to nečekaně alkohol.

Ano, podle nové studie zvyšuje chuť na koks právě alkohol. Stačí přitom pít deset dní v kuse a vaše náchylnost k braní drog výrazně stoupá. Vědci studii ověřili na krysách, přičemž studovali především jejich mozek. Aby si pak svoji teorii ověřili, dali jedné skupince krys v kleci přístup k alkoholu na dvě hodiny denně a druhé skupince vodu. O deset dní později nabídli oběma skupinkám odměnu v podobě kokainu skrz páčku, kterou když zmáčkly, droga se jim zpřístupnila. Skupinka, co předchozích deset dní frčela na alkoholu, páčku zmáčkla v průměru 58krát za hodinu. Střízlivé krysy oproti tomu jen 18krát.

Sexy ženská povolání 1

ODHALENO: Jaká ženská povolání jsou nejžhavější? Holky, s touhle prací po vás bude toužit každý chlap!

Sexting

ODHALENO: Mladá generace odkládá první sex až do 26 let. Proč z něj mají takový strach?

Článek je zařazen v: nová studie , kokain , alkohol , vědci , krysy