Virály

21. října 2020 12:17

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vědci zjišťovali, jaký horor je nejděsivější. U čeho se lidé nejvíc bojí?

U jakého filmu lidem nejvíc tluče srdce?

Už se vám někdy stalo, že jste se pohádali s kamarádem nebo přítelkyní o nějakém filmu, protože jeden z vás si myslel, že je skvělý, a ten druhý, že to je nudná blbost? To je celkem běžná věc. Lidé často zapomínají, že filmy a vůbec umění je čistě subjektivní věc a jako taková se dá jen těžko poměřovat. Jenže co takhle míra strašidelnosti? Jde něco takového změřit? Inu, jak ukázala nová studie serveru broadbandchoices.co.uk, jde.

Vědci si ke studii přizvali 50 lidí, kterým následně připoutali k tělu srdeční monitory a nechali je sledovat nějakých 120 hodin filmových hororů. Cílem bylo zjistit, u jakého z nich lidem v průměru nejrychleji tluče srdce. A výsledek?

Na prvním místě se umístil film Sinister, jehož průměrná hodnota úderu za minutu činila 86. Jen v porovnání, průměrný počet úderů za minutu u člověka činí 65. Na druhém místě skončil film Insidious, na třetím V zajetí démonů, čtvrtý Děsivé dědictví a na pátém místě populární Paranormal Activity. Jeden z nejméně strašidelných hororů je naopak Osvícení.


Přečtěte si také