Virály

27. června 2022 09:16

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Věříte v horoskopy a znamení? Podle vědců máte tyhle negativní vlastnosti

Zatímco astrologie je poslední roky na vzestupu, podle vědců jsou milovníci horoskopů narcističtí a méně inteligentní.

Astrologie byla vždy brána jako odvětví pro stárnoucí dámy upínající se na něco nereálného. To už však dávno neplatí. Horoskopy a znamení zvěrokruhu poslední roky zažívají boom u lidí bez ohledu na věk od generace Z až po Husákovy děti. Z vykládání horoskopů se stal miliardový byznys a nadšenci jsou schopni přehodnocovat celý svůj život i vztahy na základě toho, co tomu řeknou hvězdy.

Odborníci se však na milovníky astrologie podívali z trochu vědeckého hlediska a zjistili, že zde existuje souvislost mezi osobními životními krizemi a vírou. Konkrétně odborná práce s názvem „I hvězdy si o mně myslí, že jsem lepší: Osobnost, inteligence a víra v astrologii“ odhalila, že víru v horoskopy a znamení mají zejména lidé s negativními osobnostními rysy a nízkou úrovní inteligence.

Vědci ve výzkumu dospěli k závěru, že silná víra v horoskopy postrádá schopnost kritického myšlení, což vede k egocentrickému pohledu na svět a narcistickému chování. Rovněž se u lidí důvěřující horoskopům projevila nižší úroveň inteligence než u těch, kteří jsou k astrologii skeptičtí a dokážou mít k tomuto oboru odstup.


Přečtěte si také