Virály

30. března 2022 16:18

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Většina lidí na home office místo práce hraje hry, ukázala anketa. Bude se tento trend zhoršovat?

Nová anketa odhalila, jak lidé fungují při práci z domova.

Pandemie covidu ledacos změnila, jednou z největší změn pak jistě byl přesun spousty lidí z kanceláří do svých obýváků a ložnic, které si proměnili v tzv. home office. Jak ale nová anketa na platformě Resetera.com odhalila, velké procento lidí v takovém režimu není moc efektivních. Ba naopak, místo práce se totiž raději věnují hraní her!

Anketu vytvořil uživatel Skel1ngt0n, který si takhle všiml, že spousta jeho známých a kolegů je v pracovní době přihlášená na službách jako Steam či Discord, které zobrazují jejich aktivitu. Všiml si tak rostoucího trendu, kdy lidé místo práce věnují svůj čas hraní videoher jako Elden Ring nebo Halo. Ankety se nicméně zúčastnilo zhruba 1 800 lidí, většinou mužů ve věku 20–35 let, z nichž 70 % přiznalo, že v pracovní době hraje hry. Spousta lidí nicméně v komentářích upřesnila, že si tak třeba zkracují čas mezi schůzkami nebo během porad, které se jich netýkají.

Je nicméně logické očekávat, že s tím, jak pandemie postupně polevuje a čím dál tím více firem se vrací k režimu práce z kanceláře, bude ovšem množství hráčů v pracovní době zase klesat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také