Virály

10. dubna 2018 13:15

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Ženy, které doma myjí většinu nádobí, mají horší sex! Proč tomu tak je?

Nebaví vás mytí nádobí? Vědci potvrdili, že to může zásadně ovlivnit váš vztah.

Setkáváme se s tím každý den. Talíře od omáčky, misky se zbytkem bůhvíčeho, lžíce, nože, vidličky – všechno špinavé od pokrmů, které jste v rychlosti přes den uvařili, ale po práci už jste zkrátka neměli sílu to po sobě celé umýt. Dříve nebo později to ale někdo uklidit musí, a právě tady se láme chleba.

via GIPHY

Podle nové studie od Council of Contemporary Families (CCF) mohou hádky o to, kdo bude doma mýt nádobí, negativně ovlivnit zdraví a délku vztahu. Ze studie vyplývá, že ženy, které doma myjí většinu nádobí, mají ve vztazích více konfliktů, zažívají horší sex a jsou všeobecně méně šťastné.

Naopak ženy, které se s partnerem o mytí nádobí dělí, hlásí větší spokojenost než u jakékoliv jiné domácí činnosti. A proč je mytí nádobí tak zásadní? Podle profesora Dana Carlsona je mytí nádobí zkrátka odporné, dochází při něm ke střetu se starými, zaschlými potravinami a navíc za něj jsme oproti zahradničení nebo uklízení málokdy pochváleni. Zkrátka a dobře, mytí nádobí stojí za prd a nutit ostatní to za vás opakovaně dělat se nevyplácí. Vědecky ověřeno.

Sdílejte článek
Štítky vědci mytí nádobí Sex Ženy vztah sex nádobí nová studie Dan Carlson

Přečtěte si také