Virály

25. února 2019 10:13

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Ženy milují vysoké muže, jsou pro ně atraktivnější. Kolik musíte měřit, abyste prošli?

Čím je muž vyšší, tím je pro ženy přitažlivější a je větší šance, že si ho vyberou pro vztah i do postele. Může za to evoluce.

Výška postavy je nicneříkající, každý je přece vysoký jinak. Koho by napadlo, že jde pro ženy o jeden z nejvíc rozhodujících faktorů. Svědčí o tom vědecké studie i analýzy seznamek. Ženy dávají přednost vysokým mužům pro dlouhodobý vztah. Ještě víc ale v případě, kdy jde o sex nebo plození dětí. Výška totiž byla v pravěku znamením dobrých genů a muž, který hodně vyrostl, měl dostatek potravy, byl zdatnější a odolnější. I když to už dnes neplatí, podvědomě ženy stejně přitahují více.

Dokonce to jde tak daleko, že rozhoduje každý centimetr. Na 80 procent žen totiž chce partnera vysokého alespoň 180 centimetrů, tvrdí evoluční psychologové z Texasu. „Výzkumy také naznačují, že ženy kladou ještě větší důraz na výšku partnera, když jde o krátkodobý sexuální poměr a dárce spermatu,“ uvádějí autoři studie. Průzkumy ze seznamek navíc ukazují, že muži vysocí 180 cm mají více milenek než ti, kteří mají jen 175 centimetrů a méně. Ve státech, jako je Nizozemsko a Německo, jsou vysocí muži, takže tam není problém. Jinde však muži s nižší postavou trpí frustrací a jsou ženami neprávem přehlíženi, přestože mají často kvalitnější osobnost.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy muži výška postavy

Přečtěte si také