Virály

30. dubna 2021 14:28

sarka.turcekova@gmail.com

Otec se svými syny prodávali bělidlo jako lék na koronavirus! Jaký trest jim hrozí?

Pandemie koronaviru takzvaně „leze na mozek“ hodně lidem. Tihle se rozhodli na tom tak trochu vydělat.

Otec se svými syny se rozhodl, že si založí tak trochu jiný rodinný byznys, který by asi nebyl možný, kdyby nepropukla pandemie koronaviru. Teď kvůli tomu naštěstí stanou všichni před soudem a hrozí jim až doživotí. Jejich odporné „podnikání“ totiž spočívalo v tom, že se rozhodli prodávat na Floridě podomácku vyrobený roztok, který nazývali „zázračný lék na koronavirus“. A nejen na něj. Tento roztok měl podle všeho pomáhat také na autismus nebo třeba rakovinu. Přitom jde však o nebezpečný roztok, který se při požití v těle mění na bělidlo, takže vyvolává v lepším případě zvracení a průjmy, v tom horším vede k selhání orgánů nebo fatálně život ohrožujícímu nízkému tlaku.

„Byznys“ navíc muži vedli pod záštitou církve, aby se tak vyhnuli regulacím amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Za celým podvodem stáli Mark Grenon, 62letý arcibiskup a zakladatel floridské církve Genesis II Church of Health and Healing. Pod názvem „zázračný minerální roztok“ (Miracle Mineral Solutions) pak církev prodávala oxid chloričitý. Veřejnost pak uváděli v omyl s tím, že zázračný lék dokáže vyléčit koronavirus a další nejrůznější choroby jako třeba AIDS. Federální soud nařídil v roce 2020 církvi, aby s prodejem přestala, Grenon to však ignoroval a produkt prodával nadále. Svým podvodem, který lidem ubližoval, si vydělali na milion dolarů.

Nyní však všichni členové církve, která byla založená jen za účelem podvodu, stanou před soudem – vyráběli, propagovali a prodávali nebezpečnou látku s uváděním lidi v omyl. Navíc Grenon nejen, že po varování nepřestal s prodejem, ale skupina také vyhrožovala, že si seženou zbraně. Pokud budou odsouzeni (což je pravděpodobné), hrozí všem až doživotní vězení.

Sdílejte článek
Štítky církev podvod soud Florida koronavirus COVID-19 PANDEMIE bělidlo pandemie covidu-19 církev podvod zázračný lék

Přečtěte si také