Virály

1. května 2021 23:18

sarka.turcekova@gmail.com

Muž, který od lidí vybral peníze na renovaci domu, je ve skutečnosti podvodník! Kolik vybral?

Chlapík, který zahájil a poté rychle odstranil kampaň na GoFundMe na renovaci svého domu, byl odhalen jako usvědčený podvodník.

Není to poprvé, co se něco podobného stalo, přesto takové případy často mohou odrazovat lidi, aby vůbec na internetu na něco přispívali. Adam Stark spustil se svým kamarádem online sbírku poté, co se přestěhoval do svého „zastaralého“ domova, který podle nich dříve vlastnil starší muž a naléhavě potřeboval modernizaci. Proto nafotil pár starých fotek domu a stanovil si pro online stránku na zhruba 73 tisíc korun, což byla cílová částka, kterou chtěl vybrat. Povedlo se mu však vybrat pouze 297 korun a ukázalo se, že byl navíc Stark u v roce 2017 vězněný pro svou účast na podvodu s penězi.

Byl jenom jednou z osob zapojených do finančního podvodu, který spolu s dalšími pachateli prováděli v letech 2011 až 2013, a zaznamenal 41 havárií vytvořených tak, aby bylo možné podávat podvodná tvrzení o neexistujících úrazech, škodách a nákladech. Byl odsouzený na čtyři roky a devět měsíců ve vězení a shledán vinným ze spiknutí za účelem spáchání podvodu. Před koncem trestu byl však propuštěn za dobré chování. Také musel vrátit všechny peníze. 31letý mladík, který nyní pracuje jako kurýr, který vozí dodávky do nemocnic, uvedl, že od svého trestu změnil svůj život a chce tvrdí, že je lepším člověkem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také