Roger a Bradley Stockton před svým posledním závodem.
Autor: Facebook.com/ABPMotorsport Roger a Bradley Stockton před svým posledním závodem.

Otec se synem tragicky zahynuli při nejnebezpečnějším závodě na světě. Havarovali v posledním kole

Tamara F. Publikováno: 13.06.2022
Extrémní závod sajdkár si vyžádal další oběti. Při letošním ročníku zemřel i otec se synem.

reklama

Nejnebezpečnější závod sajdkár na světě The Isle of Man Tourist Trophy Race má za sebou velmi krvavou historii. Při posledním pátečním motocyklovém závodě, který se jezdí na šedesátikilometrovém okruhu Snaefell Mountain Course na britském ostrově Man, zahynuli další závodníci. Tragédie je však o to smutnější, že se jednalo o otce se synem. Roger a Bradley Stocktonovi nezvládli poslední kolo a nehodu ani jeden z nich nepřežil.

Šestapadesátiletý otec Roger byl řidičem motocyklu a jel svůj jubilejní dvacátý závod, přičemž pro jeho spolujezdce, jednadvacetiletého syna Bradleyho, to byla premiéra. „S hlubokým zármutkem oznamujeme ztrátu Rogera a Bradleyho Stocktonových po incidentu v posledním kole druhého závodu sajdkár na The Isle of Man TT Race 2022,“ znělo v oficiálním prohlášení pořadatele na jeho webových stránkách. 

Duo otec a syn nabouralo v rychlosti 170 km/h a na místě byli oba mrtví. V letošním ročníku se jedná už o neuvěřitelných pět lidí, kteří se ze závodní trati nevrátili živí. I přes obrovské riziko, kterého si jsou účastníci vědomi, se do extrémního závodu přihlásí vždy stovky zapálených závodníků.

Slavný tiktoker Cooper Noriega je po smrti.

Tragická zpráva! Slavný tiktoker zemřel v pouhých 19 letech. Těsně před smrtí zveřejnil děsivé video

reklama