návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Pár našel na pizze obrácenou svastiku! Co teď hrozí zaměstnancům pizzerie?

Zaměstnanci dostali okamžitou výpověď poté, co zákazníci objevili na pizze salám vyskládaný do tvaru svastiky.
Vydáno: 30.06.2020, sis
Pizza se svastikou uprostřed 2
Autor: Jason Laska/Facebook Pizza se svastikou uprostřed 2

Pár z Ohia zažil docela velký šok, když si koupili pizzu se salámem. Jason Laska se pro ni zastavil v restauraci Little Caesars na cestě domů. Když pak ale krabici s pizzou doma otevřeli, byli dost nepříjemně překvapeni. Z toho pohledu skutečně zamrazí a rozhodně vás přejde jakákoliv chuť k jídlu… Salám totiž někdo vyskládal do tvaru svastiky – hákového kříže, který používali jako svůj symbol nacisté. Svastika představovala jejich společný symbol árijské rasy.

Na pizze se sice vyskytovala obrácená (levotočivá) svastika, která je obvykle symbolem božství a duchovnosti v indických náboženstvích jako je hinduismus, buddhismus a džainismus, ale přesto byli Jason i jeho manželka dost rozzuření. Rozhodně to není něco, co byste chtěli najít a pak ještě zkoumat na své pizze. Napřed se pokoušeli volat do obchodu, kde pizzu Jason vyzvedl, ale jejich telefonická linka byla zaneprázdněná. Tak dala jeho manželka fotky pizza mezitím na sociální média, kde si je lidé začali rychle sdílet.

Později se pak dva pracovníci z restaurace přiznali k tomu, že takhle pizzu vyzdobili. Okamžitě dostali výpověď a restaurace se k tomu podala oficiální stanovisko: „Máme nulovou toleranci k rasismu a diskriminaci v jakékoli formě. Jsme hluboce zklamáni, že k tomu došlo, protože toto chování je zcela proti našim hodnotám.“ Za vzniklou situaci se omluvili.

ku klux klan maska

Muž si vzal do obchodu místo roušky masku Ku Klux Klanu! Jaký trest mu za tuhle akci hrozí?

Svastika je v Indii úplně normální

Hákové kříže na každém rohu: Proč v Indii nevadí svastiky?

Článek je zařazen v: svastika , pizza , hákáč , hákový kříž

reklama