Virály

20. ledna 2021 22:04

sarka.turcekova@gmail.com

Pekař byl uvězněný kvůli tomu, že prodával muffiny s dekorací penisu! Jak ho to napadlo?

Pekař byl zatčený kvůi tomu, že vyrobil na narozeninovou oslavu muffiny ve tvaru penisů.

Tohle je celkem vtipná věc, bohužel se na to ale pohlíží jinak, když bydlíte v Egyptě. Tamní pekař totiž pro srandu vyrobil košíčky s dekoracemi penisů, které byly určeny pro narozeninovou oslavu, které se zúčastnil sportovní klub Gezira. Žena, která si je objednala na oslavu, teď musí čelit problémům stejně jako ten, kdo je vyrobil. Na oslavu totiž dorazil i 74letý profesor káhirské univerzity, který byl falickými lahůdkami docela překvapený. Řekl, že přemýšlel, jestli jsou sladkosti určeny opravdu pro návštěvníky oslavy, nebo pro slepice. Jeden z členů klubu však uvedl, že si během oslavy nikdo nestěžoval. Na internet však uniklo několik fotografií, a poté to začaly řešit úřady.

Pekař, který tyto sladkosti vyrobil, byl zatčený za porušování slušnosti a propuštěný mohl být až na kauci 5000 egyptských liber, což odpovídá asi 6800 korunám. Islámský poradní orgán Dar al-Ifta neslušné košíčky odsoudil a napsal toto oficiální stanovisko: "Zveřejňování nahých obrázků, sladkostí, antropomorfních produktů a různých produktů se sexuálními výrazy a upadajícími návrhy je zakázáno zákonem (šaría) a kriminalizováno zákonem". Podle orgánu jde o útok na hodnotový systém a hrubý čin vůči společnosti a jejím složkám. Právník pro lidská práva Negad El Borai však tuto reakci na košíčky odsoudil a označil ji za útok na osobní svobodu. Na Twitteru uvedl, že starší ženy chtěly prolomit rutinu života, a proto uspořádaly s některými z nich malou párty, na kterou přinesly i košíčky s dekoracemi sexuálních orgánů.

Napsal, že "to, co se stalo s těmito ženami, a před nimi s dívkami, které natáčely na TikTok, a před nimi s mužem, který požádal u ruku svého kolegu na univerzitě, je špatně". Právník zdůrazňuje, že islámský poradní orgán chce za podpory státu odstranit nebo znemožnit jakýkoli prostor pro osobní svobodu v Egyptě pod záminkou zachování "hodnot egyptské rodiny".


Přečtěte si také