Virály

20. ledna 2021 20:34

sarka.turcekova@gmail.com

Influencerku deportovali z této země poté, co lidem radila, aby se tam přestěhovali! Jaké nesmysly psala?

Žena na sociálních sítích vyzývala lidi k tomu, aby žili na Bali, protože je to tam podle ní úžasné. Nakonec ale byla odtamtud deportovaná.

Kristen Gray, digitální nomádka provozující podnikání v oblasti grafického designu, napsala tweety, kterých musela později hodně litovat. Popisovala v nich svůj nový život s přítelkyní Sandrou, když se přestěhovaly na Bali v Indonésii. Napsala, že místo je pro každého cenově dostupné, není třeba tam platit daně, navíc tam podle ní nejsou proti homosexuálům, což jí vyhovuje, protože je lesba. Na Twitteru povzbuzovala ostatní lidi k tomu, aby udělali totéž a odstěhovali se na Bali. Dokonce začala prodávat svou knihu o svém životě na Bali a radila lidem ve velkém, jak využít imigrační mezeru a nadto jak obejít přísná pravidla zakazující cizincům návštěvu během pandemie.

I když si možná myslela, že lidem dobře poradila, Indonésané, kteří žijí na Bali, se postavili proti ní na odpor. Lidé ji začali obviňovat ze zneužití privilegovaných cizinců, vyhýbání se daním, porušování vízových povinností a přispívání ke gentrifikaci v momentě, kdy Indonésii zasahuje jedna přírodní katastrofa za druhou. Žena na sociálních sítích napsala, že na Bali nikoho neznala. Vízum podle ní vyžadovalo místního sponzora alias úplatky cestovním agenturám, zkrátka aby někoho přiměla sponzorovat její nelegální vízum. Tímto způsobem je možné se do Indonésie nelegálně dostat a také tam zůstat. Svými prohlášeními na sociálních sítích však naštvala hodně lidí, z nichž někteří vysvětlovali, že cizinka nemluví tak úplně pravdu o některých tématech, v kterých Bali vyzdvihuje – jako například to, že je "přátelské" vůči LGBT komunitě, což není tak úplně pravda. Jde jen o postoje konkrétních lidí jako všude jinde. Lesbický pár byl nakonec deportovaný pryč ze země kvůli porušení imigračního zákona. Její povolení je platné jen do 24. ledna, nemá však žádné pracovní vízum. Vláda na Bali také tvrdí, že je pro veřejnost znepokojující to, co hlásá na svých sociálních sítích. Její deportace se odložila na moment, kdy bude možný let do Spojených států amerických.


Přečtěte si také