Virály

20. ledna 2021 05:06

sarka.turcekova@gmail.com

Představitel Nevilla přiznal, že už se nemůže dívat na Harryho Pottera. Proč se za svou roli stydí?

I když ho tahle role nemálo proslavila, dnes už se představitel Nevilla z Harryho Pottera chytá za hlavu. Je pro něj prý velmi bolestivé sledovat, že je to opravdu on.

Matthew Lewis se jako dítě proslavil plno jako dalších dětských herců po vydání prvního dílu Harryho Pottera v roce 2001. Tehdy si ve filmu zahrál bradavického studenta Nevilla Longbottoma, tak trochu neumětela a smolaře.N yní je mu 31 let a poté, co se posunul dál na svojí herecké dráze, je pro něj celkem těžké sledovat se v roli průměrného nebelvírského studenta. Jednodušší pro něj je hrát úplně jinou postavu, třeba jako policistu v Londýně, nebo někoho bohatého. Při pohledu na to, jak se před lety popral se svou rolí Nevilla, mu není úplně dobře. Sledovat to je pro něj bolestné – prý si říká "To není Neville, to jsi ty".

Ale ne všichni herci se dívají na své zkušenosti, které nabrali v Harry Potterovi, úplně stejně. Třeba Tom Felton na natáčení vzpomíná vyloženě toužebně a s určitou radostí. Herec, který hrál Draca Malfoye, v příspěvku na Instagramu demonstroval, že dětští herci se nemohou vzpírat zubu času. Oblékl si na fotku Zmijozelské šaty a zapózoval vedle fotografie mladičkého Draca Malfoye, aby ukázal sledujícím rozdíl a napsal k tomu, že stárnutí je nanic. Avšak Lewis, který se od svých Longbottomových dnů nejen vzhledově velmi proměnil, s jeho prohlášením zjevně nesouhlasil a odpověděl mu: "Mluv sám za sebe!". Inu každý na svoje herecké začátky v Harry Potterovi vzpomíná jinak. Ale musíme uznat, že postavu Nevilla i tak zahrál bravurně.


Přečtěte si také