Virály

7. prosince 2022 13:23

redakce Prima Lajk

Policajt omylem zastřelil nejlepšího kamaráda při hraní videoher. Jak se to proboha stalo?

Neopatrný policista hloupou chybou zabil svého kamaráda.

K otřesnému a tragickému činu došlo před několika dny na Floridě, kdy brzy ráno volal na tísňovou linku Andrew Lawson, aby oznámil, že omylem zastřelil svého spolubydlícího a nejlepšího přítele, teprve třiadvacetiletého Austina Walshe. O to strašnější incident byl, že se jednalo o dva policisty, přičemž střelec je zástupce šerifa okresu Brevard na Floridě.

Přivolaná záchranná služba bohužel konstatovala okamžitou smrt jedinou střelnou ranou. Šerif okresu Ivey Lawson označil tragédie za „extrémně hloupou nehodu, které se dalo předejít“. Podle informací měli dva přátelé hrát videohry, když si v jednu chvíli dali pauzu a Andrew měl z legrace na Austina namířit zbraní v domnění, že není nabitá. „Lawson si myslel, že nemá nabitou zbraň a v legraci ji zamířil Austinovým směrem a stiskl spoušť,“ popsal nešťastnou situaci šerif s tím, že po tragédii střelec plně spolupracoval.

„Tento zbytečný incident, kterému se dalo zcela předejít, vzal nejen život úžasnému mladému muži, ale také navždy změnil život dalšímu dobrému mladému muži, který učinil tak extrémně hloupé a neuvážené rozhodnutí,“ okomentoval to šerif Lawson a dodal, že je nyní mladý policista Andrew Lawson ve vazbě a v tuto chvíli čelí obvinění ze zabití.

Sdílejte článek
Štítky nehoda zahraničí tragedie videohry policista

Přečtěte si také