Virály

25. února 2019 14:39

redakce Prima Lajk

Policie do svých řad nepřijala bílého heterosexuálního muže. Ten ji obvinil z pozitivní diskriminace! Byl to ten pravý důvod?

Žijeme v době, která nepřeje standardům.

Jakákoliv diskriminace žen, menšin nebo klidně náboženských vyznání je špatná, o tom se vůbec nemá cenu hádat. Poslední dobou ale čím dál častěji začíná docházet k opačnému typu diskriminace, tedy té pozitivní. Při ní dochází k tomu, že jsou na různé pozice nebo pro různé úkoly odmítáni perfektně přijatelní uchazeči, kteří disponují vším, co je pro danou věc potřeba, ale protože momentálně společnost hledí spíš na to, jestli zaměstnavatelé přijímají dost etnicky nebo genderově vyrovnaně, jsou tito uchazeči odmítáni. A přesně to se teď stalo i Matthewovi Furlongovi.

25letý Matthew chtěl sloužit i policie podobně jako jeho otec. Jenže když tenhle mladý, schopný, bílý a heterosexuální MUŽ požádal o práci, byl nakonec odmítnut, protože holt nesplňoval dost kolonek. A to rozhodně není v pořádku. Díky tomu skandálnímu přístupu se tak policie stala vůbec první organizací ve Velké Británii, u které byla oficiálně prokázána pozitivní diskriminace a teď jí hrozí soud.

Sdílejte článek
Štítky policie Velká Británie práce soud pozitivní diskriminace heterosexuální muž

Přečtěte si také