Virály

30. března 2020 15:24

redakce Prima Lajk

Poslední vzkaz nakažené zdravotní sestry před smrtí! Z jejích slov vám půjde mráz po zádech

Zanechala pandemie v České republice tragickou oběť zdravotnického personálu? Co napsala zdravotní sestřička z Thomayerovy nemocnice před svou smrtí na Facebook?

Počet lidí nakažených koronavirem u nás bohužel stále roste, stejně jako počet zemřelých. V neděli večer Českou republiku zasáhla smrt zdravotní sestry z pražské Thomayerovy nemocnice, jež byla nalezena mrtvá ve svém domě v Říčanech. Ta byla jednou ze sestřiček, která se v nemocnici nakazila koronavirem. Nakazit se pak měla od pražského taxikáře, jenž byl v nemocnici zprvu hospitalizován kvůli podezření na zápal plic. „Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. S ohledem na přání rodiny, nebudeme k tomu sdělovat žádné další informace,” sdělil médiím mluvčí nemocnice Petr Sulek.

Podle zdrojů serveru Seznam Zprávy nebyl koronavir u sestřičky příčinou smrti a bude u ní provedena pitva. To v pondělí odpoledne potvrdil také epidemiolog Roman Prymula. „To, že by zemřela v souvislosti na koronavir, v tuto chvíli vylučujeme,“ sdělil v rozhovoru pro MF DNES. Server Blesk.cz ovšem zjistil, že žena pouhý den před svou smrtí napsala na Facebook zprávu o současné situaci, z níž mrazí. A to i přes fakt, že koronavirus u ní dle všeho nebyl hlavní příčinou smrti. Stěžovala si totiž na aktuální situaci v nemocnicích, podmínky, v jakých musí doktoři a zdravotní sestry pečovat o nakažené, nebo na nedostatek ochranných pomůcek.

„Jeden plášť, brýle a ústenka na 12hodinovou směnu fakt k takovému pacientovi nestačí. To se můžu svlékat, jak chci, a je mi to stejně prd platné,“ napsala žena na sociální síti. Reagovala tak na prohlášení Thomayerovy nemocnice týkající se právě taxikáře nakaženého koronavirem. „Chceme zdůraznit, že zdravotnický personál nepochybil a v dané situaci se zachoval zcela profesionálně a dle standardních postupů a opatření. Zdravotní sestry i lékař dělali všechno pro to, aby pacienta především zachránili a udrželi jej při životě,“ stojí mimo jiné v prohlášení. Z poslední zprávy zesnulé ženy popisující současný stav ve zdravotnictví vám zkrátka bude smutno.


Přečtěte si také