Virály

27. března 2021 11:53

sarka.turcekova@gmail.com

Potrhané džíny vedou k morálnímu poklesu mladých lidí, prohlásil politik. Jak na tenhle nesmysl přišel?

Indický politik si myslí, že když mladí lidé nosí roztrhané džíny, mají špatnou morálku. Neměly by je podle něj nosit vůbec.

Tohle si naštěstí v naší zemi umíme jen těžko představit, každopádně tenhle indický poslanec to myslí naprosto vážně. Tirath Singh Rawat během workshopu o ochraně dětí, který uspořádala státní komise pro ochranu práv dětí, prohlásil, že právě potrhané džíny podle něj mohou za morální „úpadek“ mládeže. Došel během svého projevu, kde vyjadřoval svoje podivné názory. Prý potkal během svojí cesty letadlem ženu, která je šéfkou neziskové organizace. Její oblečení se mu ale nelíbilo. Měla na sobě oblečené holínky, rifle natržené v kolenou a na rukou změť náramků. To ho přimělo k tomu, že začal oblečení ženy kritizovat – a veřejně se ženy zeptal, jaké hodnoty učí, pokud vede neziskovky s takovým oblečením, kdy se v něm pohybuje mezi lidmi a poukázal i na to, jaké poselství vzkazuje svým oblečením dětem.

Džíny s dírami tak označil za něco nemorálního a špatného, co je následkem morálního úpadku, ale zároveň to k němu i odkazuje a myslí si, že by takové oblečení neměli mladí lidé nosit. Navíc se vyjádřil i ve smyslu, že takové roztržené džíny odkazují k nahotě a nevhodně odkrývají lidské tělo. Tyto jeho názory na odpor nenechaly dlouho čekat a lidé si myslí, že je to obrovský přeslap. Opoziční politická starana, než v které je Rawen, navíc vyžaduje veřejnou omluvu všem ženám. Na jeho podivné výroky reagovala také Priyanka Gandhi Vadra. Žena publikovala na Twitteru fotky premiér Modiho a jeho kabinetu, protože mají na fotce vidět kolena. Politik se následně za svoje výroky omluvil a řekl, že tím nechtěl nikoho urazit, s tím, ať si každý nosí, co chce. Narážky na omezení oblékání žen se však rozhodně bohužel v Indii neobjevily poprvé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také