Virály

23. října 2019 11:33

sarka.turcekova@gmail.com

Příběh jako z hororu! Žena zemřela poté, co jí zubař vytrhl deset zubů

Tak tohle byste asi fakt zažít nechtěli. Zubař vytrhnul pacientce celkem 10 zubů. Jeho brutální zásah ale žena nepřežila.

Nejhorší noční můra, jedině tak by se dal nazvat zážitek, který musela prožít nebohá žena, která se dostala do rukou tohoto zubaře. Tushar Patel momentálně nemůže vykonávat svoje povolání a byl označen jako nezpůsobilý. Masakr, který tomu předcházel, už se ale bohužel ničím odčinit nedá. Žena, známá jako pacientka A, navštívila zubaře s pokročilým onemocněním dásní. A během dvou sezení jí kvůli tomu zubař odstranil všechny horní zuby.

Žena svého zubaře informovala, že užívá lék na ředění krve kvůli svému vzácnému stavu, kdy se jí krev sráží. Doktor ale vůbec nevzal toto riziko v potaz a ignoroval doporučení, která jsou všem zubařům dobře známa. Místo toho jí vytrhnul 5 zubů a za dalších pět dní zase zbylých 5. Jenomže to už pacientka nevydržela. Doma zkolabovala kvůli krvácení z úst. Když ji pak odvezli do nemocnice, už ji nestihla zachránit a ona žena zemřela.

Zubař se nakonec za děsivý zákrok rodině omluvil a jeho činnost byla výborem minimálně na jeden rok pozastavena, protože nebral ohledy na anamnézu pacientky. Jediné, co se dá na jeho obhajobu říct, je to, že žena věděla o nutnosti trhání zubů už v roce 2013, ale natolik se vyděsila, že se vrátila až o 4 roky později. Tak to chtěl dost možná zvládnout co nejrychleji. I tak se ale jeho pochybení omluvit nedá...


Přečtěte si také