Virály

5. prosince 2022 11:57

redakce Prima Lajk

Tyto příchutě elektronických cigaret jsou podle odborníků nebezpečné! Proč jsou horší než ostatní?

Experti odhalili nebezpečné příchutě elektronických cigaret.

Řada dlouhodobých kuřáků přešla v posledních letech na elektronické cigarety v domnění, že přesedlali na „zdravější“ variantu. A ačkoli není zatím dostatek studií, už nyní mohou odborníci říci, že i e-cigarety způsobují vážné zdravotní problémy a představují určitá rizika – o návykovosti nikotinu není sporu. Nebezpečné jsou však zejména ochucené elektronické cigarety, které lákají nezletilé na „lahodné “ovocné příchutě.

Experti z Lékařského centra Univerzity v Rochesteru v New Yorku navíc provedli studii, která zhodnotila účinky konkrétních chutí e-cigaret. „Spotřeba elektronických cigaret se v posledních letech výrazně zvýšila, zejména mezi mládeží, a to kvůli příchutím, které se prodávají pod lákavými názvy,“ tvrdí američtí autoři studie.

Některé tekuté příchutě používané v e-cigaretách představují navíc vyšší potenciální zdravotní riziko. Jedná se především o skořicové, vanilkové a medové chutě, které reagují s propylenglykolem, jenž bývá hlavní složkou liquidů. Nebezpečné chemikálie potom zletilí i nezletilí kuřáci vdechují skrz kouř.


Přečtěte si také