Virály

8. listopadu 2022 12:41

redakce Prima Lajk

První kokainový bar na světě mění každý měsíc adresu. Jak ho návštěvníci mohou najít?

Ke každému drinku i lajnu kokainu? V bolivijském baru je to normálka.

Každý bar nebo hospoda se snaží lákat své hosty na tamější specialitu. To platí i pro podnik Route 36 v bolivijské metropoli La Paz, který se pyšní vyhlášenou místní položkou na svém menu, jež láká místní i turisty. Ke každému drinku si totiž mohou návštěvníci vybrat i ze dvou druhů kokainů; slabší za 260 korun za gram a silnější prodávající se okolo 400 korun za gram.

Říkáte si, jak je možné, že takový nelegální podnik tamní policie toleruje? Jednoduše. Route 36 co jeden měsíc mění svou adresu a přesnou lokaci znají jen praví místní, kteří se o ni s turisty ale mile rádi podělí. Prodej a užívání kokainu v jednom z nejlepších a nejpopulárnějších barů ve městě však není žádným veřejným tajemstvím, nýbrž známým faktem.

Jestli ale čekáte nějaký zaplivaný a špinavý pajzl, jste na omylu. Bolivijský klub je podle návštěvníků čistý, na každém stole stojí svíčka, a v rohu je dokonce skříňka s deskovými hrami na půjčení. Na první pohled byste ani neuvěřili, že právě zde se točí tak obrovský kokainový byznys.

Sdílejte článek
Štítky kokain zahraničí bar drogy kokainový bar

Přečtěte si také