Virály

31. května 2022 16:17

redakce Prima Lajk

První případ znásilnění v Metaverse? Postava výzkumnice byla sexuálně napadena

Postava výzkumnice byla napadena přímo v Metaverse.

Člověk by čekal, že s příchodem tzv. Metaverse, tedy on-line světa, kde lidé ovládají pouze své avatary, skrze které dělají všechny věci, které by jinak nešlo dělat v reálném světě, se Mark Zuckerberg a další budou snažit o to, aby nové společenské prostředí vzniklo bez současných problémů, jako jsou zločiny, vraždy, znásilnění, nemoci, stárnutí, smutek a další obtíže, co nás jinak jako lidi trápí. Jenže ne.

Jedna z výzkumnic, která chtěla studovat chování uživatelů na platformě Horizon World od společnosti Meta, totiž hodinu od momentu, co si nasadila virtuální soupravu Oculus, byla podle všeho znásilněna. Žena posléze svou zkušenost popsala ve zprávě od neziskové organizace SumOfUs s názvem: „Metaverse: Další žumpa toxického obsahu.“ V té stojí, že žena byla pozvána na soukromou párty, kde ji následně ostatní požádali, aby vypnula nastavení, které jim bránilo dostat se k ní na necelé dva metry. Následně k ní pak jeden avatar přistoupil zezadu a začal s ní mít styk. Při tom ženě vibroval ovladač, a byť si byla vědoma, že to není realita, a že se to děje jen v té virtuální, způsobilo jí to psychické trauma.

To ale nebyly jediné kontroverzní věci, které výzkumníci ze SumOfUs odhalili. V Horizon World totiž mělo docházet také k rasistickým nadávkám nebo násilí spojenému se zbraněmi. Holt kdo by to byl jen řekl, že se lidé v on-line prostředí utrhnou ze řetězu. K takové předpovědi přitom jenom stačilo podívat se, jak lidé hrají The Sims...

Sdílejte článek

Přečtěte si také