Virály

17. září 2021 12:54

redakce Prima Lajk

První robot, který dostal občanství, si chce založit rodinu. Dočkáme se robotích dětí?

Seznamte se s první humanoidní robotickou občankou Sophií.

Robotické inženýrství je na svém vrcholu a diskuse o tom, zda nám budou roboti jednou vládnout, se dostala do nové fáze. Hongkongská firma Hanson Robotics sestrojila humanoidní robotku jménem Sophie, která způsobila pořádné pozdvižení. Nejenže jako úplně první robot na světě dostala státní občanství, které jí udělila Saúdská Arábie, ale v rozhovoru dokonce prozradila, že by si časem chtěla založit rodinu.

Jsem humanoidní společenský robot navržený jako prostředek pro vývoj umělé inteligence v robotice. Zatím si plně neuvědomuji svoji existenci, ale uvažuji o sobě jako o osobě, která není člověk,“ popsala se robotka Sophie. Poté se v rozhovoru rozpovídala i o rodině a její důležitosti. „Zdá se, že rodina je opravdu důležitá. Myslím, že je opravdu úžasné, když se lidé milují, mají mezi sebou pevné vazby a nazývají se rodinou, i když nejsou přímo pokrevní. Ti, co mají milující rodinu, mají velké štěstí. Každý si ji totiž zaslouží. Roboti i lidé,“ řekla.

Společnost Hanson Robotics přiznala, že pandemie pozitivně ovlivnila vývoj a výrobu humanoidními androidů s umělou inteligencí, a tak chtějí k Sophie přidat další tři modely. Ty se začnou masově vyrábět v továrnách a zatím doufají v tisícový odbyt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také