Virály

17. září 2021 10:02

redakce Prima Lajk

Sex s robotem je prý budoucnost, tvrdí nová studie. Stálo by o něj víc lidí, než si myslíte!

Romantika už je zřejmě mrtvá. Na sex s roboty se těší čím dál víc lidí.

Život s roboty už se dávno nejeví jako sci-fi fantazie. Androidi pomalu nahrazují pracovní sílu a byla tak jen otázka času, kdy vniknou i do našeho každodenního osobního života. Řeč je samozřejmě o intimnostech a romantických vztazích. Někteří lidé už jsou tak znechucení a otrávení myšlenkou dalšího neúspěšného seznamování, že by raději navázali vztah s bezduchým robotem.

Alespoň to tvrdí nový výzkum, kterého se zúčastnilo více než 1 200 lidí. Zhruba 42 % lidí uvedlo, že by se sexuálnímu styku s robotem rozhodně nebránilo a chtělo by ho vyzkoušet. Dalších 39 % dotazovaných věří, že by se do androida dokázalo dokonce zamilovat a navázat s ním hluboký romantický vztah. Z výzkumu také vyplývá, že muži věří v umělou inteligenci daleko víc než ženy, které jsou vůči ní zatím skeptické.

Statistiky také ukázaly, že většina lidí je přesvědčená, že bude AI (umělá inteligence) používaná k šíření dezinformací a převezme jejich místo v zaměstnání. Ačkoli to někomu může pořád připadat jako vzdálená budoucnost, život s roboty se nezastavitelně blíží.


Přečtěte si také