Virály

12. února 2020 10:42

sarka.turcekova@gmail.com

Rasistická Češka začala napadat chlapce kvůli barvě kůže, zaměstnavatel ji vyhodil! Co hnusného mu napsala?

Poté, co napsala jedna žena na Twitter hromadu rasistických komentářů, přišla o práci.

Tereza B. začala na Twitteru rozhovor s nějakou další neznámou ženou, která byla hledala brigádu pro svého 15letého vnuka. Tereza jí začala psát, jestli má její vnuk životopis a chlapec, protože neměl samozřejmě žádné předchozí zkušenosti, napsal informace o sobě rukou na papír. Tereza B. dopis od chlapce nafotila a ironicky se tomu veřejně vysmála.

Napsala k tomu, že by to bylo příjemné zjištění, kdyby aspoň někdo z místních cikánů uměl psát. Pak dále psala, že je to vždy peklo, když musí zaučovat cikánku, a napsala, že nechápe, proč se do seriálů musí cpát černoši. Kdyby tady skončila, nebylo by to sice asi v pohodě, ale ona pokračovala dál. „Každý přece ví, že normální barva je bílá,“ vyjádřila se v posledním tweetu.

Na ženu tam pak začali útočit další uživatelé, ale ta si už mezitím smazala profil. To jí ale nepomohlo, protože uživatelé chtěli po jejím zaměstnavateli, aby ji vyhodil. Pracovala jako prodavačka ve známém knihkupectví. To se vyjádřilo, že chování prodavačky považují za odpudivé, a že už u nich prodavačka nepracuje. No, jak se říká, svoboda slova má jen omezené mantinely.

Sdílejte článek

Přečtěte si také